Мобілізація в березні 2024: чи можуть призвати одразу кількох чоловіків з однієї родини

Мобілізація в березні 2024: чи можуть призвати одразу кількох чоловіків з однієї родини

В Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію до середини травня. Призову підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років.

Чи можуть призвати зразу кількох чоловіків з однієї родини, зокрема, батька та сина, пояснив юрист Ілля Шипко, передає 24 Канал.

Правник зауважив, багато людей вважають, що мобілізувати можуть тільки одного працездатного чоловіка з родини. Втім, такі судження є доволі-таки хибними.

«На сьогодні відсутні будь-які нормативно-правові акти, які б передбачали таку заборону для мобілізації», – заявив юрист.

Так, чинне законодавство не передбачає заборони для мобілізації з однієї родини працездатних чоловіків. Тобто відсутня законодавча заборона на одночасну мобілізацію батька та сина.

«Отже, якщо батько та син/сини є придатними до військової служби та досягли мобілізаційного віку, вони можуть бути мобілізовані навіть одночасно. Проте, варто розуміти, що є винятки для певних категорій осіб, і тоді така мобілізація може не відбутись», – наголосив Ілля Шипко.

Юрист пояснив, що, зокрема, якщо в родині є жінка з інвалідністю, то не може бути мобілізованим і батько, і син. Адже відповідно до 23 статті Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку», хтось один має здійснювати за нею догляд і матиме право на відстрочку.

«Законодавством не передбачено, хто саме матиме право на таку відстрочку. Відповідно батько та син мають особисто між собою вирішувати, хто буде мобілізованим», – зазначив Шипко.

Також навів ще один приклад. Батько, у якого є троє дітей на утриманні до 18 років, і повнолітній син – не можуть бути мобілізовані двоє одночасно. Згідно з 23 статтею Закону, батько матиме право на відстрочку від мобілізації.

Шипко додав, варто враховувати законодавчі підстави батька та сина для отримання відстрочки від мобілізації. Відповідно в такому випадку мобілізація батька та сина не може бути проведена. Втім, якщо немає законодавчих підстав для відстрочки, то законодавчо відсутні обмеження на мобілізацію сина та батька одночасно.

«На сьогодні є законодавча можливість одночасно мобілізувати батька та сина. Відсутні будь-які закони, які б могли відміняти чи забороняти таку мобілізацію. Єдиною підставою для того, щоб не мобілізували батька та сина, – наявні підстави в одного з них для відстрочки від мобілізації відповідно до 23 статті Закону «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку», – підсумував юрист.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Мобілізація в Україні

Чому чоловіки за кордоном мають оновити дані в консульствах: нардеп розповів подробиці

Чоловік втік до Угорщини на КПП Астей у Закарпатті

Чоловік вирвався від прикордонників і втік до Угорщини на Закарпатті

Герой України

Учитель, тренер, офіцер: захиснику з волинської бригади просять посмертно присвоїти державну нагороду

Мобілізація інвалідність

Чи можлива мобілізація людей з інвалідністю після змін у законі

війна Монатік

«Душа в п'яти впала»: відомий артист з Луцька Monatik розповів, як його сини ледь не потрапили під ракетний обстріл

дзюдо війна

10 місяців вважали зниклим безвісти: титулований дзюдоїст з Луцька загинув у бою на Донбасі

Електронні повістк

Посилення мобілізації: чи впровадять електронні повістки

Тимощук

Зрадник з Луцька Тимощук, відповідаючи на закиди, заявив, що представляє Росію

На щиті Луцьк
відео

Трагічний день: до Луцька «на щиті» востаннє повернулись полеглі Герої