«Якби Христос прийшов у наш час, то проповідь була б у соцмережах»: молодий священник з Волині проповідує у тіктоці. Відео

«Якби Христос прийшов у наш час, то проповідь була б у соцмережах»: молодий священник з Волині проповідує у тіктоці. Відео

Священник Денис Клюковський, настоятель храму Благовірних князів Бориса і Гліба у селі Романів Підгайцівської громади Луцького району поділився власним досвідом опанування соціальних мереж задля проповідування слова Божого.

Про це священник розповів у телепрограмі «Духовна абетка» на «12 каналі», - пише Волинська єпархія Православної церкви України.

Очоливши парафію в Романові, розповідає о. Денис, одразу заглибився в історію села та цікаві факти про нього. «Мені захотілося показати цю перлину Волині – наш храм, збудований у 1896 році, що він є унікальною пам'яткою архітектури. Прикладом для мене став священник Максим Зак, який вів щоденник і прописував у ньому, як відбувалося життя громади за часів радянщини. Багато разів заходив у тік-ток і думав, а як би я зробив? І так з Божого благословення ми розпочали вести сторінку і маємо доволі багато підписників. Також маємо сторінки у фейсбуці та інстаграмі».

Чи є це своєрідною площадкою для проповідування слова Божого?

«Так! Особисто моя думка: якби Христос прийшов у наш час, то Його проповідь була б у соціальних мережах. XXI століття, світ не стоїть на місці, і Церква має бути з людьми. Так як ми Церква, відкрита до людей, то й маємо бути там, де вони є. Бо там, де вівці, там і пастир. Багато спілкувався з громадою, щоб вони розуміли, що їх будуть знімати, фотографувати, і якогось опору не було. Завжди кажу своїм парафіянам: нас не стане колись, а наші діти будуть це бачити, бо це наша з вами історія».

Чи зблизило священника і парафіян ведення сторінок у соцмережах?

«На проповідях часто кажу прихожанам: от як є родина кровна, так ми родина духовна, і маємо цікавитися один одним, бо це наше спільне», – розповідає панотець.

Він також пояснив, що молодь, підлітки не всі йдуть у храм. Але вони можуть побачити, як відбувається церковне життя їхньої громади в мобільному додатку «Тікток». «Особливо дітям це подобається. Окрім того, що я веду свій блог, ще й стримінгую (веду потокове мовлення) у тік-току, зазвичай це о 22 годині щодня, зрідка буває в обід. І от коли діти приходять з батьками до храму, вони кажуть: «Отче, ми вас бачили, ми вам навіть подарунки кидали». Це дуже надихає. Бо, можливо, саме в такий спосіб у маленькій душі щось і вдасться закласти, спонукати задуматися над окремими речами. Це дає мотивацію працювати ще більше».

Читайте також:

Можливо зацікавить