За розбиті бордюри - штраф: у Луцьку муніципали візьмуться за керівників комунальних служб
У Луцькій громаді планують видати сміттєві контейнери для кожної оселі в селах, а на керівників комунальних підприємств та структурних підрозділів, які вчасно не реагують на зауваження щодо ремонтів чи прибирання, знову почнуть складати адмінпротоколи.
Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань земельних ресурсів та земельного кадастру, де заслухали звіт директорки Департаменту муніципальної варти Юлії Сиротинської.
Муніципали разом із комунальним підприємством «Луцькспецкомунтранс» зараз готують програму «Чиста громада». Головна мета — навести лад у селах, тобто у старостатах, де ситуація зі сміттям наразі критична.
«Те, що робиться зі сміттям зараз по всіх громадах і по селах — просто жахливий стан. Ми хочемо поставити контейнери для сміття у кожній оселі. Також у селах не вистачає майданчиків і спеціальних сіток для збору пластикових пляшок. Усе це ми пропишемо в програмі: закладемо мінімальні гроші й встановимо чітку періодичність, коли сміття будуть вивозити», — пояснила Юлія.
Окрім цього, муніципальна варта разом із Луцьким спеціалізованим комбінатом комунально-побутового обслуговування перевірить усі кладовища в Луцьку та навколишніх селах. Старостам та керівникам підприємств дадуть рівно 14 днів, щоб прибрати там увесь безлад.
Муніципали вирішили повернутися до суворої практики, яку скасували ще у 2020 році. Тепер на директорів комунальних підприємств та чиновників, які ігнорують зауваження, складатимуть адміністративні протоколи. Раніше інспектори знаходили купу порушень (наприклад, розбиті тротуари, невивезене сміття чи незакопані ями), але замість покарання просто писали керівникам листи.
«Зараз це зайшло в такі межі, що ми повинні по чотири рази писати, аби вони відремонтували чи доставили бордюр там, де вже все валиться. Коли у відповідь отримуєш лише відписки типу "ми зробимо, ми дофінансуємо, ми доведемо тендер" — це не та робота, яка повинна бути.
Якщо керівник не реагує на листи та приписи — має бути наступний шлях, він отримає протокол. Можливо, це змусить їх ворушитися й працювати так, як належить», — зазначила директорка департаменту муніципальної варти.
Депутати таку ідею повністю підтримали та взяли звіт до відома. Голова комісії додав, що якщо керівники комунальних служб і далі ігноруватимуть зауваження, їх викликатимуть звітувати особисто безпосередньо на засідання комісії, крім складання адміністративних протоколів.
Читайте також:
- «Раніше рідні хвилювалися за одного, тепер - за двох»: історія батька і сина з Волині, які разом боронять Україну
- Порушив — плати: у Луцьку можуть запровадити штрафи для користувачів електросамокатів
- Тепловий удар: лікарка з Луцька розповіла, коли варто викликати «швидку»