На Волині продовжується безплатна кампанія з додаткової вакцинації населення
![На Волині продовжується безплатна кампанія з додаткової вакцинації населення](https://vsn.ua/storage/news/7xQMFieRPZVQLhhSswzcGGT5Nrg6B4bzba1xKenk.png)
14 серпня фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб провели безплатну вакцинацію жителів села Городище Луцького району, захищаючи їх від кашлюку, дифтерії та правця.
У Городищі Луцького району живе 650 жителів, розповіла Суспільному сільська голова Світлана Соколюк. У селі немає ні центру первинної меддопомоги, ні амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Зі слів Марії Білоножко, завідувачки райвідділу Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, вакцинація тривала з 8-ї ранку до обіду.
![На Волині продовжується безплатна кампанія з додаткової вакцинації населення](https://vsn.ua/storage/image-icons/bHjsro9wn0vPZfcJujGQ1kPiB4kllKnSm3H7iYfK.jpg)
Для щеплень проти кашлюку, дифтерії та правця у Городищі отримали 30 доз болгарської вакцини, розповідає медсестра Чаруківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Наталія Шеренгова.
"Дітям маленьким робимо вакцинацію з інтервалом 2 місяці трьох разово, в півтора року відбувається від цих хвороб, далі в 6 років, в 16 років, і кожні наступні 10 років планово треба робити. Якщо стається якась травма, порізи, то робимо навіть і через 5 років", — пояснює медсестра.
Аллі Ройко невдовзі виповниться 36 років, жінка востаннє вакцинувалася десять років тому, тож, каже, прийшла на планове щеплення. Каже, що не хоче захворіти та дбає про своє здоров'я.
![На Волині продовжується безплатна кампанія з додаткової вакцинації населення](https://vsn.ua/storage/image-icons/2lLuYyIWw1PGuWGmMBKDBrRrJ9gHJ4hPU1YX9Z86.jpg)
Щеплення проти кашлюку, дифтерії та правцю – безплатне, розповідає Марія Білоножко. Перед вакцинацією пацієнтів оглянули сімейні лікарі. Усім охочим виміряли артеріальний тиску, рівень цукру, а також зробити швидкі тести на вірусні Гепатит В, С, ВІЛ/СНІД.
Від ранку до обідньої пори вакцинувалися проти кашлюку, дифтерії та правця 14 жителів села Городище, каже завідувачка райвідділу Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
У серпні такі виїзди відбудуться ще до трьох населених пунктів області. Кампанія додаткової імунізації волинян проти кашлюку, дифтерії та правця триватиме до кінця цього року.
Читайте також:
- Понад 200 людей за тиждень: на Волині збільшується кількість хворих на ковід