На Волині звільнили від покарання митника та залізничника, які хотіли переправити ухилянта за кордон

На Волині звільнили від покарання митника та залізничника, які хотіли переправити ухилянта за кордон

На Волині митник і залізничник хотіли допомогти втікачу непомітно втрапити до Польщі. Виїхати йому так і не вдалося, бо ж «зайця» таки спіймали, а його помічників взялися судити. 

Гучна справа про незаконне переправлення митником та залізничником військовозобов'язаного чоловіка за кордон знову слухається у стінах суду. Та тільки от цього разу усі сторони зустрілися в апеляції. Сторона захисту наполягала аби вирок суду першої інстанції змінили, бо ж вважають його несправедливим, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.

Суд призначив митнику та залізничнику покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням на три роки права обіймати певні посади.

Захисники обвинувачених звернули увагу на те, що у справі є певні неточності. До прикладу, чоловік, котрого за версією слідства намагалися вивести за кордон, в теорії також вчинив правопорушення, за яке передбачене покарання. Та тільки от притягувати до відповідальності втікача ніхто не взявся.

Як виявилось, поки тривали судові баталії, чоловік, що мав намір виїхати зайцем, таки отримав дозвіл залишати Україну.

«Як з'ясувалося під час судового розгляду, ваша честь, Госачинський має право вільного виїзду за кордон і за час його за час слухання справи в суді першої інстанції він щонайменше двічі виїжджав за кордон. Ось вам уся суспільна небезпека цього злочину», - зазначив адвокат Анатолій Петрушин.

Нагадаємо, діло було у березні 2022 року. Військовозобов'язаний чоловік переїхав на Волинь у прикордонне село Римачі. Певний час з родиною проживав у місцевої мешканки та попросив аби остання познайомила його з кимось, хто б міг допомогти виїхати за кордон. За версією слідства, чоловіка посадили у вагон потяга «Київ-Варшава» за межами пункту митного контролю саме обвинувачені.

«Обвинувачені обвинувачуються в тому, що вони, достовірно знаючи, що Госачинський не проходив паспортний контроль на залізничній станції перевірки документів не мав відповідних документів, які надавали право на перетин державного кордону та неможливість посадки в потяг після того, як він відбув станції, підсадили його. Тобто нам тут навіть не грає ролі, чи був закінчений фактично паспортний контроль. Режим на той час діяв. Тому саме і військовослужбовці внутрішньої безпеки перебували в пункті перестановки і виявили після паспортного контролю, що підсадили особу», - каже прокурор Андрій Стасюк.

До слова самі ж обвинувачені до останнього запевняють, що жодного правопорушення не вчиняли.

Після довгих промов доказів та доводів від обох сторін колегія суддів йде до нарадчої кімнати. За декілька хвилин виносять рішення звільнити від покарання обох підсудних та призначити іспитовий термін впродовж трьох років.

Читайте також: 

Можливо зацікавить