На Волині запровадили трудову повинність в умовах воєнного стану

На Волині запровадили трудову повинність в умовах воєнного стану

У Шацькій громаді  запровадили трудову повинність в умовах воєнного стану.

Про це стало відомо з опублікованого рішення виконкому, – пише Район.Шацьк.

Рішенням виконавчого комітету запровадили трудову повинність в умовах воєнного стану на території Шацької селищної територіальної громади на 2023 рік. Також доручили селищному голові видавати розпорядження про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, ініційованих військовим командуванням та військовими адміністраціями. 

Окрім цього, затвердили перелік видів суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану, до виконання яких залучаються працездатні особи на території Шацької селищної територіальної громади, згідно з орієнтовним переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 року 753.

Перелік суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану:

  • Ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності.
  • Розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг.
  • Будівництво захисних споруд цивільного захисту, швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту та створення найпростіших укриттів, протизсувних, протиповеневих, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення.
  • Ремонт і будівництво житлових приміщень.
  • Роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття.
  • Вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються на залізницях, у портах тощо.
  • Сільськогосподарські роботи (весняно-польові роботи, збирання врожаю, сінокосіння).
  • Надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру.
  • Організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій.
  • Роботи із забезпечення сталого функціонування об’єктів підвищеної безпеки на випадок надзвичайних ситуацій.
  • Роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку.
  • Упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок, укріплення дамб, мостових споруд.
  • Заготівля дров для опалювального сезону.
  • Ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів

Довідково:

Трудова повинність – короткостроковий трудовий обов’язок у період воєнного стану з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, що не потребує обов’язкової згоди особи, стосовно якої запроваджується такий трудовий обов’язок.

Відповідно до законодавства України до суспільно корисних робіт залучають працездатних, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу. Серед них можуть бути зареєстровані безробітні, внутрішньо переміщені, студенти, працівники підприємств, зайнятих у сільському господарстві, ті, хто самостійно забезпечує себе роботою.

З кожним укладають строковий трудовий договір, разом з тим, за працівниками, залученими до виконання робіт, зберігається попереднє місце роботи. Також працівників забезпечують засобами індивідуального захисту та робочим інструментом.

Забороняють до робіт залучати дітей до п'ятнадцяти років, вагітних та жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Працівникам підприємств за виконання суспільно корисних робіт оплачуватимуть роботу відповідно до умов оплати праці, встановлених за їхньою професією, й розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

Іншим працездатним особам оплачуватимуть також, розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати.

Читайте також:

Можливо зацікавить