На Волині зросли ціни на пальне: у чому причина та що кажуть водії

За останній місяць ціни на бензин і дизпаливо на заправках Волині зросли на 3–6 гривень, що пов’язано з ситуацією на Близькому Сході та глобальними коливаннями ринку.
Про це розповів 3 липня у коментарі Суспільному заступник начальника управління економічного розвитку Волинської обласної військової адміністрації Андрій Ткачук.
«Інші постачальники, відповідно, реагують на це, підвищуючи ціни на пальне теж. Враховується так званий ажіотажний попит або заповнюються ті ніші, де, відповідно, розраховували на постачальника Іран», — сказав заступник начальника управління економічного розвитку.

Здорожчання цін на пальне, каже, відбувається постійно. За словами Андрія Ткачука, підвищення цін було прогнозоване і залежить від коливань на зовнішніх ринках.
«Прикро бачити підйом цін понад 60 гривень, але цей факт був прогнозований ще в кінці 2024 року. Тобто, такий сценарій розглядався як можливий. І, в принципі, як максимальний розмір зростання розглядався варіант ціни навіть 65 гривень на популярні марки пального в Україні», — говорить посадовець.

Пенсіонер Іван Вознюк з Луцька має автомобіль на дизелі.
«58 гривень зараз коштує, а був 52 гривень, то є різниця, — каже чоловік. — Я на пенсії. Люди отримують по 4,000, а зразу на 5-6 грн зразу підвищилось пальне. Я зараз внучку вожу на гімнастику і це трохи відчутно».

Лучанка власне авто заправляє 95 бензином.
«На гривню — то для мене не суттєво, скажемо так. Скільки я їжджу? Я не дуже багато їжджу. Не відчула абсолютно здорожчання», — говорить водійка.
Юрій з Луцька працює водієм таксі. Його автомобіль їздить й на бензині, й на газі.
«Якщо порівняти з минулим роком, то бензин підвищився десь на 10 гривень, газ — на 8-9 гривень. Звичайно, що це все відчувається і по заправці, і по кишені, — каже таксист. — Були розмови, що має бути екологічно чистий бензин на спирту, він повинен бути дешевшим за ціною. Але чомусь в нас все відбувається навпаки й він тільки дорожчає».

Дефіциту обсягів пального на Волині не передбачається, сказав заступник начальника управління економічного розвитку Волинської ОВА Андрій Ткачук.
З його слів, спрогнозувати, коли буде зниження цін на пальне, на даний час неможливо: це залежить від багатьох факторів. Додає, що на Волині найближчим часом зросте попит на дизельне пальне через сезонний збір урожаю аграріями.
Читайте також:
- Яке пальне краще підходить для авто у літню спеку
- ТОП-5 помилок водіїв, які призводять до перевитрати пального
- Спека на Волині: де зупинитися водіям, щоб перечекати жару