Ні магазину, ні медпункту, ні автобуса: як живуть восьмеро пенсіонерів у найменшому селі на Волині

Найменшим селом Сереховичівської громади на Волині є Нова Воля. У ньому проживає усього восьмеро пенсіонерів. Жодної дитини.
Як живуть у селі, де немає ні магазину, ні медпункту, а також автобусу - Району.Стара Вижівка розповіли у Сереховичівській сільській раді.
Як пише Вікіпедія, у 1906 році село називалася Божеволя та входило до складу Несухоїзької волості Ковельського повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста була 29 верст, від волості − 15. Дворів 30, мешканців 190. За переписом 2001 року у Новій Волі проживали 54 жителі.
Нова Воля знаходиться між Сереховичами та Шкробами. Від центру громади Сереховичів до Нової Волі – 10 хвилин на авто. До обласного центру – понад 100 кілометрів.



«Хочеться вірити, що Богом забутий куточок волянської землі ще задзвенить дитячими голосами, гуркотом тракторів та стане завидним місцем для проживання», − писали у 2018 році на сайті Сереховичівської громади, коли розповідали про святкування дня села Нова Воля.
У селі Нова Воля немає ні магазину, ні медпункту, ні школи. Навіть день села у час до повномасштабної війни святкували на подвір’ї однієї з місцевих жительок. По суті, Нова Воля − це одна вулиця, вздовж якої розташовані будинки. Більшість помешкань спорожнілі.
Село віддалене, автобусного маршрутного сполучення тут немає.


До колишнього будинку ФАПу не підступитися через хащі. Лише по табличці можна розгледіти напис про медпункт у Новій Волі, який тут був.
«Усі жителі Нової Волі старшого віку. Якщо у них є потреба в хлібі, інших продуктах, ліках, то їм допомагають їхні рідні. Також жителів підтримує Руслана Гочачко, староста Синівського старостинського округу, куди входить Нова Воля», – розповіла секретар Сереховичівської сільської ради Ірина Журавлюк.







Читайте також:
- Вкусив господаря та помер: на Волині зафіксували сказ у кота, село - на карантині
- Понад 190 матерів-героїнь: як живе унікальне волинське село, де майже кожна мама – багатодітна
- «Багатства не наживеш, тільки горба» — жителі Волині про весняно-польові роботи у селі