«Не надавали жодної морально-психологічної допомоги»: на Волині за самовільне залишення частини судять військового
Переїхав з Херсонщини до Луцька і добровільно пішов до війська звільняти рідну землю від окупантів. Так розказує захисник військового. Бо ж нині на чоловіка завели кримінальну справу і підозрюють у самовільному залишенні військової частини.
Чому так сталось, - розповіли у сюжеті каналу Аверс.
Адвокат військовослужбовця Андрія каже, це не було просте самовільне залишення військової частини. Розказує і показує суддям документи. У вересні 2022 року чоловік лікувався в госпіталі, бо ж під час бойових дій отримав психічні порушення. Поки справу розслідують, Андрія триматимуть під вартою, той хоче оскаржити запобіжку.
«Згідно матеріалів особа не брала участі в бойових діях, не з'явилася 1 лютого на шикування, а насправді чотири місяці людина перебувала на нулі, не отримала учасника бойових дій, був неодноразово і приймав участь в штурмових діях. Є відеозаписи його телефону, де йде весь в крові і повідомляє, що відбулося і скільки загиблих», - каже адвокат Сергій Полячук.
Він не тільки не втікав, коли це все сталось, ще й сам приходив в ДБР, зауважує адвокат Сергій Полячук.
«Він висловлює готовність продовжувати службу, водночас єдине, що просить, він каже - я на передовий не зможу більше знаходитись, в будь-якій частині тилового забезпечення, там, де не пов'язано з цим. Каже, просто немов в нього йде ступор», - додав адвокат.
«Звертався стосовно своїх захворювань не тільки в медичні заклади, а постійно наголошував, що в нього є психологічні проблеми і, на жаль, абсолютно не була надана йому морально-психологічна допомога, яка повинна надаватися у військових частинах, безпосередньо навіть в тій, якій він служив», - зазначив адвокат Іван Полячук.
Мовляв, це і стало причиною його самовільного залишення військової частини, за версією слідства, 1 лютого минулого року. Захисник же каже, що Андрій залишив військову частину раніше.
Військовий готовий співпрацювати зі слідством. Правоохоронці вважають, що тримання під вартою треба залишити в силі.
Прокурор зауважує, що у випадках дезертирства нині передбачено винятковий запобіжний захід і то саме тримання під вартою. Тож на найближчі 60 днів Андрія залишають у СІЗО.
Читайте також:
- Скуповує землю під час війни: голова Волинської МСЕК володіє 50 об'єктами нерухомості
- «Майже кожен проходить ВЛК з адвокатом», – головний медик Волині
- Як після обшуків працюють МСЕК і ВЛК у Луцьку