Не Спартаком Субботою єдиним: на підробці диплому «попався» ексдиректор музею на Волині
Нещодавно частину суспільства сколихнув скандал через викриття псевдопсихолога Спартака Субботи. Як виявилося, він ввів у оману мільйони людей, бо надавав послуги та нібито експертні оцінки, не маючи жодної відповідної освіти, а лише вигадуючи наукові ступені та публікації.
Музей історії сільського господарства Волині стикнувся із схожим випадком. Він стосується ексочільника закладу та, станом на сьогодні, провідного наукового співробітника.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці закладу.
Повідомляють, що діяльність колишнього директора музею-скансену має чимало ознак зловживання службовим становищем. Саме через це нове керівництво ініціювало низку службових перевірок та подало чимало запитів до різних інституцій, аби оперувати не припущеннями, а доказами. Під час однієї з них виявилося, що Олександр Середюк, який нині займає посаду провідного наукового співробітника музею, не має для цього належних кваліфікаційних вимог.
Адже, відповідно до законодавства та кваліфікаційних вимог, провідний науковий співробітник мусить мати науковий ступінь або вчене звання. Також для цієї посади є обов’язковою наявність наукових праць і розробок тематико-експозиційних планів, каталогів музейних збірок.
Ще коли Олександр Середюк був директором музею, він отримував надбавку (яку сам же собі нараховував) за наукове звання. Робив це на підставі диплома доктора філософії в галузі історії, виданого Міжрегіональною академією управління персоналом.
Перші сумніви щодо цього диплому виникли через відсутність даних про таке звання на сайті Міністерства освіти та науки України. Тож керівництво музею зробило запит у МОН. Відповідь шокувала.Як йдеться в офіційному листі, той «диплом» не є документом встановленого зразка, не засвідчує наявність у вказаної особи наукового ступеня в Україні та не дає їй права на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема щодо отримання доплати за науковий ступінь.
Ця відповідь означає, що Олександр Середюк не має права займати посаду провідного наукового співробітника. А керівництво музею, виявивши порушення, зобов’язане звертатись до правоохоронних органів, аби цей працівник повернув музею нараховані та виплачені йому протягом багатьох років кошти за наукове звання. Бо відповіді на запит щодо підтвердження диплома від самого Середюка у визначений законодавством термін нам не надійшло.
Читайте також:
- Спартака Субботу знову звинувачують у шахрайстві: що сталося цього разу
- Три тисячі доларів за дітей: у Луцьку судять чоловіків, які продавали ухилянтам фейкові довідки