Ніхто не пролізе: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю
![Ніхто не пролізе: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю](https://vsn.ua/storage/news/kz6BlJQAjpv2vp5fQjKuoMVtsWzWprkrOO6Tx6SX.png)
На кордоні із Білоруссю та Польщею на Волині тривають заходи з інженерного облаштування. Прикордонники монтують паркан із колючого дроту і моніторять ситуацію з повітря за допомогою безпілотників.
Також за кордоном цілодобово стежать 29 тепловізійних камер, розповіла Суспільному речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.
Зараз майже уся лінія державного кордону з Білоруссю на Волині обплетена колючим дротом. На українсько-польському кордоні роботи тривають.
Зі слів речниці, основна загроза на цій ділянці — спроби незаконного перетину кордону та переміщення контрабанди. Як додала Маргарита Вершиніна, упродовж минулого року волинські прикордонники виявили вісьмох порушників, які незаконно намагалися перетнути державний кордон з Республікою Польща та Білоруссю.
Один із тих, хто монтує паркан із колючого дроту — прикордонник інженерного підрозділу Ярослав.
«Через таку колючку, хто продає? Ніхто не пролізе сюдою вже. Були ж такі ділянки взагалі незахищені», — каже він.
![Ніхто не пролізе: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю](https://vsn.ua/storage/image-icons/kFG0i3cMkk6YxnYVfMV6gvchLmm0FUlkzPLdLjpU.jpg)
За допомогою дрона ситуацію на українсько-польському кордоні відстежує прикордонник Євген. Його завдання — виявляти порушників.
«Йдеться про людей призовного віку, які намагаються незаконно перетнути кордон поза пунктами пропуску. Переправлення незаконних контрабандних товарів, таких як сигарети, — каже прикордонник. — Здійснюється доповідь на відділ і вибуває група реагування для їхнього пошуку. Корегую дії їхні».
![Ніхто не пролізе: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю](https://vsn.ua/storage/image-icons/3uGe4sbmJmnY5DtBoYCNOC1hVP4SZ97P5cuFy0hz.jpg)
Контролює безпеку і охороняє кордон разом зі службовим псом 27-річний кінолог-прикордонник Вадим. Він розповів: «Лайф» допомагає йому знаходити порушників у темний час доби.
«Навіть вдень, коли порушник переховується в якомусь укритті, чи то кущах, чи то за деревом, Ми цього не можемо почути. Пес це дуже добре відчуває і показує мені своєю поведінкою», — додає кінолог.
![Ніхто не пролізе: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю](https://vsn.ua/storage/image-icons/RJ1LtMCr6luZgM3jKA63Sa8ZxyBx1h4HwiT7smn6.jpg)
Читайте також:
- Волинянка у каністрах наховала нового одягу на понад чверть мільйона гривень
- Волинська митниця розпродує понад сім тонн «беушки»
- Корупція на Волинській митниці: «попалили» схему контрабандистів, які обдурили державу на пів мільярда гривень