Обмін полоненими перед Новим роком: кого Україні вдалося повернути додому
30 грудня між Україною і Росією відбувся великий обмін полоненими. Володимир Зеленський заявив, що додому вдалося повернути 189 українців.
Про це пише ВВС
Росія заявила, що в Україну повернулися 150 українських військових - в обмін на 150 російських.
Як повідомляє координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулося:
- 87 військових ЗСУ (з них 17 – ТрО);
- 43 нацгвардійці;
- 33 прикордонники;
- 24 представники військово-морських сил.
- А також двоє цивільних, яких захопили в Маріуполі.
Схожий обмін на різдвяні свята відбувся 3 січня 2024 року - тоді додому повернулися 230 українських військових і цивільних.Це був один із найбільших обмінів за час великої війни.
«Чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення», - заявляють у координаційному штабі.
Оборонці Маріуполя і два журналісти
Серед звільнених військових - 11 представників 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", повідомив їхній командувач Денис Прокопенко.
«Вони пройшли надзвичайно тяжкі випробування, які тривали майже 3 роки. 86 днів оборони Маріуполя, важкі бої на межі людських можливостей, полон, тюрми, допити, катування. Вони не здалися та вийшли з цього пекла переможцями», - написав Прокопенко.
Завдяки цьому обміну в Україну повернулися два українських журналісти.
Про обмін свого чоловіка, морського піхотинця і телевізійного журналіста Романа Борща написала його дружина Оксана: «Після 33 місяців перебування у ворожому полоні мій чоловік Захисник Маріуполя Роман Борщ повернувся додому в Україну».
«Не віриться до кінця, що все це закінчилося», - сказав Роман в розмові з журналістами телемарафону.
«Навіть зараз руки за спиною... а можна не тримати за спиною... вже просто як звичка», - передав звільнений військовий свої відчуття.
За словами депутата Ярослава Юрчишина, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими подавав Романа Борша на обмін уже кілька разів, але Росія постійно відмовляла.
Із полону також повернувся маріупольський журналіст Олександр Гуділін, повідомила Маріупольська міська рада.
Ще до початку повномасштабного вторгнення він вступив до ТРО, а тоді охороняв військовий шпиталь. Після того, як у березні шпиталь розбомбили, Гуділін потрапив на територію меткомбінату ім. Ілліча, де його взяли в полон.
Варто зазначити, що під час 59-го обміну полоненими в Україну повернули трьох військових з Волині.
- Миронюк Ярослав Степанович, 1996 року народження, смт Голоби,
- Павляк Ігор Олегович, 1981 р.н. з міста Луцьк,
- Романюк Юрій Федорович, 1973 року народження, с. Струмівка.
Читайте також:
- Схуд на 40 кілограмів, переживав психологічний тиск і побої: звільнений з полону лучанин хоче стати реабілітологом і допомагати побратимам