Підхоронили чужу людину між могилами рідних: у Луцьку посадовця звинувачують у торгівлі землею на кладовищі
У Луцьку на кладовищі по вулиці Володимирській між могилами однієї родини поховали чужу людину, через що виник скандал, адже там планували поховати ще одного члена цієї сім’ї.
Про це йдеться у дописі лучанки на ім'я Антоніна у соціальній мережі Фейсбук.
За словами жінки, її батько був похований на цьому кладовищі ще у 2002 році, а через п’ять місяців — і тітка. Між могилами залишалося місце для майбутніх поховань членів родини. Родина дбала про могили понад 20 років, підтримуючи порядок та впорядковуючи місце. Однак, за невідомих обставин, це місце було віддане під поховання іншої людини. При цьому без дозволу родини, через що не стало можливості поховати померлого брата поряд із батьком, якого, до слова, не стало 14 жовтня 2024 року. Виявилося, що він заповідав, аби його поховали поруч батька.
Особливе обурення у пані Антоніни викликала реакція директора КП «Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Василя Цетнара, який звинуватив родину у відсутності паркану на могилі, що, на його думку, виправдовувало його дії. Така відповідь сприймається рідними як цинічне зневажання пам'яті померлих, а також нехтування прав членів родини на використання сімейного місця на кладовищі. На думку жінки, в цій історії не обійшлося без хабаря директору Цетнару, адже кладовище по вулиці Володимирській давно закрите, а там здійснюють лише підхоронення на заздалегідь зайняті місця.
«Це кощунство, це наруга над могилою нашого тата, це цинічно, коли всередину двох могил однієї родини за гроші підхоронили зовсім чужу родину. Це в той час, коли гинуть найкращі, бариги торгують місцями на кладовищі. Ганьба», - написала жінка.
Лучанка закликала громадськість не залишати цю ситуацію без уваги, коментувати та розповсюджувати інформацію, аби не допустити подібної наруги над іншими місцями поховання. Адже таке зневажання може торкнутися будь-кого, і лише спільними зусиллями можливо досягти справедливості.
У коментарях люди підтримали жінку, окремі користувачі Фейсбуку також зазначили, що за хабарі здійснюється підхоронення до вже існуючих могил на закритих кладовищах у Луцьку чужих людей.
Журналісти ВСН звернулися за коментарем до директора КП «Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Василя Цетнара.
За його словами, ніяких хабарів чи коштів за землю він не бере, як акцентував посадовець, це нонсенс, адже земля на кладовищі виділяється безоплатно. Що ж до даної ситуації, то Василь Цетнар зазначив, що місце не було огороджене і навіть належним чином позначене, що зайняте, крім того, воно було захаращене.
«В 2002 році там похований її батько, через три метра - ще якийсь родич. За цей період на кладовищі нічого не прбиралося. Коли ми давали тій іншій людині місце, то воно було захаращене. Воно ніяк не було позначено, що то подвійна могила: хоч би там бордюр був, чи рамка стояла, а то нічого.
Прийшли люди, звернулися до нас і ми надали цій людині це місце. Ми не порушили жодних норм. Територія це дозволяла. Що ж до хабаря, то я її спитав: «А ви мені платили?». Вона відповіла: «Ні». Тоді, кажу, підіть і запитайте в тої іншої жінки, яка поховала свого родича, чи вона мені хоч щось платила. Люди платять за копання ями, за катафалк, такі послуги є платними», - сказав він.
Як розповів посадовець, на його думку конфлікт був вичерпаний, бо скаржниця попросила виділити їй натомість землю на кладовищі в селі Забороль для поховання брата. Це було зроблено.
Що ж до підхоронень чужих людей до вже існуючих могил, за які нібито теж просять грошей, то Василь Цетнар заперечив, що така практика здійснюється.
Читайте також:
- У місті на Волині з центральної площі перенесуть радянський обеліск
- Закопали в могилу на 5 хвилин: на Волині молодики познущалась над чоловіком
- «На щиті» повертається молодий Герой з Волині Радислав Гузар: просять гідно зустріти