Подкаст луцької радіоведучої «Українізейшн» повертається з новим сезоном

Подкаст луцької радіоведучої «Українізейшн» повертається з новим сезоном

У третьому сезоні популярного проєкту луцької медійниці Анастасії Передрій йтиметься про художні засоби мовлення, які роблять мову яскравою та виразною.

У 10 аудіо- і відеоепізодах «Українізейшн» ведуча простою мовою пояснить, як оксиморон, гіпербола, анафора та інші художні засоби, стилістичні фігури та звукові засоби наповнюють мову емоціями й експресією. І усе це – на прикладах пісень відомих українських виконавців.  

«У новому сезоні ми говоритимемо, наприклад, про персоніфікацію – коли неживе поводиться, як людина. Наприклад, у Козловського «небо плаче грозами», у thekomakoma «сонечко нас любить просто так», а у Krutь – «квітне весна». Це не просто поетичні образи, це – спосіб зробити мову живою, емоційною й ближчою. І все це – традиційно – на прикладах із сучасних українських пісень», – пояснила Анастасія.

У час повномасштабної війни мовна свідомість – це частина культурної незалежності. Тож «Українізейшн» допомагає як новачкам, так і тим, хто прагне вдосконалювати свою рідну мову – тепер на глибшому рівні, через поетичні й стилістичні прийоми.  

Довідково: подкаст стартував у 2022 році як відповідь на збройну агресію російської федерації проти України, на тлі якої значна частка українців масово почала переходити на рідну мову. Його мета – допомогти вивчати правила української мови в легкій формі.  У спецсезоні «(за)боронити мову», що вийшов 2024 року за підтримки УКФ, дослідили також лінгвоцид – свідоме, цілеспрямоване нищення мови.

За три роки проєкт зібрав 6 млн переглядів на TikTok, 120 тисяч прослуховувань на подкаст-платформах. Проєкт був висунутий на премію MediaFit від Академії DW у категорії «Найкращий подкаст/аудіо», церемонія нагородження якої відбулась у Брюсселі.  

Послухати новий сезон «Українізейшн» можна у TikTok , Instagram , (https://instagram.com/ukrainization.podcast) Spotify , Youtube , SoundCloud та на Apple Podcasts

Проєкт реалізований за підтримки Українського культурного фонду та Міністерства культури Великого Герцогства Люксембург.

Читайте також:

Можливо зацікавить