Польські перевізники заблокували роботу митного поста «Ягодин» Волинської митниці

Польські перевізники заблокували роботу митного поста «Ягодин» Волинської митниці

За попередньою інформацією, протестувальники пропускатимуть на годину по 1 вантажному транспортному засобу в обох напрямках. 

У понеділок, 6 листопада, о 13:20 за київським часом розпочалася акція протесту польських перевізників, – інформують у фейсбуці Волинської митниці.

За оперативною інформацією з Дорогуська, основні вимоги її організаторів – у приверненні уваги до ситуації на ринку транспортних перевезень у Польщі, скасування так званого «транспортного безвізу» для українських міжнародних перевізників, заборона на реєстрацію у Польщі транспортних компаній з капіталом, що походить із України.

Товари 1-24 груп УКТ ЗЕД, які слідують через Польщу транзитом і щодо яких в сусідній країні встановлене ембарго, не підлягатимуть пропуску зовсім. Це зменшить товаропотік через Ягодин в середньому у 25 разів, порівняно із оптимальною кількістю транспортних засобів, що мають приймаються митними та прикордонними органами кожної зі сторін протягом доби. Ця кількість затверджена міжнародними Меморандумами між Україною та Польщею.

Виняток в обмеженні пропуску, за їх твердженнями, протестувальники робитимуть для:

  • рейсових автобусів;
  • вантажів гуманітарної допомоги;
  • цистерн з пальним на в'їзд в Україну та інших небезпечних вантажів;
  • швидкопсувних товарів та живих тварин.

За попередньою інформацією, акція протесту триватиме до 3 грудня цього року.

«Про зміни в обставинах роботи митного поста «Ягодин» Волинська митниця неодмінно інформуватиме», – йдеться у дописі.

Читайте також:

Можливо зацікавить