Понад 13 мільйонів гривень: суд ухвалив рішення про виплату винагороди викривачу корупції
Першою інстанцією Вищого антикорупційного суду було ухвалене рішення щодо виплати винагороди викривачу корупції.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, яке вітає таке рішення.
Рішення було ухвалено сьогодні, 2 жовтня. Йдеться про затвердження угоди про визнання винуватості, яку було укладено між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби.
«Тут зазначається і про виплату винагороди викривачу, яка становить 13 млн 299 тис. 950 грн, що є першим позитивним рішенням», - зауважили у НАЗК.
Водночас у Агентстві зазначили, що вирок може бути оскаржено в Апеляційній палаті ВАКС протягом 30 днів з дня його проголошення.
«Це без перебільшення історична подія, яка фундаментально закріплює формування культури викривання в Україні й стимулює викривачів повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати», - наголосили у НАЗК.
В Агентстві також пояснили, що викривачу за законодавством винагорода виплачуватиметься коштом Державного бюджету України органами державного казначейства за процедурою безспірного списання.
«Тож НАЗК покладається на органи державного казначейства в питанні забезпечення виконання судового рішення після набрання ним законної сили», - йдеться у повідомленні.
У НАЗК нагадали, що 6 вересня вони запустили Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції, свідками яких вони стали. Портал забезпечує цілодобовий відкритий доступ для подання повідомлень (зокрема й анонімних) через внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Також НАЗК підготувало оновлені роз’яснення щодо правового статусу викривача.
Зауважується, що практика цивілізованих країн довела, що викривання корупції є основою для побудови безпечних і заможних суспільств.
Читайте також:«У прозорому демократичному світі, зокрема у США, виплата винагороди викривачу є нормою і стимулює громадян до відповідальності. На відміну від США, наша країна тільки формує культуру викривання і тому критично важливо популяризувати її в Україні. Адже викривати - означає виявляти свідомість, турботу та доброчесність стосовно співгромадян», - йдеться у повідомленні.