Понад тисяча учасників і десятки подій: у Луцькраді заслухали звіт Палацу культури

У першому півріччі 2025 року Палац культури міста Луцька та його філії провели 641 культурно-освітній захід. Їх відвідали понад 111 тисяч осіб, серед яких — діти, молодь, військові, переселенці та мешканці різних мікрорайонів громади.
За її словами, Палац культури складається з п’яти філій, розташованих у різних частинах міста: безпосередньо Палац, культурно-мистецький центр «Красне», будинки культури мікрорайону Вересневе та Терен, а також клуб «Сучасник».
Загалом у структурі працює 106 осіб, з них 71 — у сфері культурно-освітньої роботи. 15 колективів мають звання «народний», ще п’ять — «зразковий».«Ці філії забезпечують культурні потреби не лише мешканців Луцька, а й усієї нашої громади. У їхньому складі — 47 клубних формувань. Більше тисячі людей відвідують гуртки, із них 700 — діти та молодь», — зазначила пані Ольга.




Серед подій першого півріччя — святкові концерти до державних і релігійних свят, мистецька акція до 80-річчя Василя Зінкевича, фестиваль народного танцю «Весняна вулиця», проєкти «Творче літо», «Мистецький простір мрій», майстер-класи для дітей військових та внутрішньо переміщених осіб.
Палац культури також організовував заходи спільно з реабілітаційними центрами та волонтерами, залучаючи військових до культурного простору.
«Запрошуємо хлопців, які на візках, — вони хочуть бути серед людей. Комусь гучно, комусь весело — ми враховуємо ці побажання. Це наш обов’язок», — зазначила директорка.
Для забезпечення роботи колективів закупили сценічне взуття, музичні інструменти, техніку та меблі на понад 220 тисяч гривень. У межах благодійного марафону «Культура – сила єдності» вдалося зібрати 216 335 грн на підтримку ЗСУ.
«Можливо, нам закинуть, що платних заходів поменшало, але ми працюємо на результат. Спочатку треба мати світло і звук, щоб люди захотіли орендувати залу. Тоді буде й прибуток», — пояснила Ольга Купровська.



У планах — закупити кондиціонер у залу, де займається ансамбль «Волинянка-Волиняночка», та придбати LED-екран. Це, за словами керівниці, дозволить розширити спектр послуг і збільшити дохід.
Палац культури також має певні накопичення у спеціальному фонді. Частину з них хотіли спрямувати на облаштування інклюзивного туалету, але це профінансувала міська рада. Тепер кошти хочуть використати ефективно — не «розпорошуючи», а цілеспрямовано.
Читайте також:
- Понад 400 звернень: у Луцьку звітували про відновлення пошкодженого житла після ворожого обстрілу
- «Більшість хлопців приходять, не мають ні пенсій, ні зарплат» — у Луцьку розширюють програму допомоги ветеранам