Повторний наступ Росії з боку Білорусі можливий наприкінці 2023 року, - американські аналітики
Нова російська атака на Україну з боку Білорусі виглядає ймовірнішою наприкінці 2023 року, а не на початку, враховуючи нинішню військову активність Росії у країні.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни ISW, - пише LB.ua.
Російські війська, які наразі дислокуються в Білорусі, проходять навчальну ротацію та передислоковуються для боротьби на сході України.
Немає жодних ознак того, що російські сили в Білорусі мають структури управління та контролю, необхідні для нападу на Україну взимку або навесні 2023 року.
«Здається ймовірнішим, що російські сили можуть створювати умови для нового нападу на Україну з Білорусі наприкінці 2023 року, враховуючи нещодавні повідомлення української розвідки про те, що Росія та Білорусь планують провести великі навчання («Захід-2023» та «Союзний щит- 2023»), ймовірно, у вересні 2023 року», – зазначають в ISW.
«Таким чином, ISW коригує свій прогноз; поточна оцінка MDCOA (найнебезпечніший варіант дій) – це напад Росії на Україну з території Білорусі наприкінці 2023 року», – додають дослідники.
В Інституті зазначають, що з одного боку, Росія завершить щорічний цикл призову восени 2022 року та увійде до циклу весни 2023 року, а до осені 2023 року цілком може завершити один або кілька додаткових закликів до резерву.
Відстрочені терміни для цього плану дій можуть дозволити російській військовій промисловості підготуватися достатньо, щоб забезпечити більшу необхідної техніки для відновлення вторгнення з Білорусі, аніж Росія може надати цієї зими.
Читайте також:
- Чи буде наступ з території Білорусі на Волинь: прогноз Інституту вивчення війни
- На кордоні Білорусі з Україною перебуває ворожа сила, але такий варіант (нападу – ред.) може бути запасним у Росії. Водночас аналітики вважають малоймовірною пряму участь Мінська у війні проти України.
- У понеділок, 16 січня, стартувало спільне льотно-тактичне навчання авіаційних підрозділів збройних сил Білорусі та Росії, які входять до складу авіаційного компоненту регіонального угруповання військ (сил).
- Українці повинні бути готові до будь-якого розвитку подій, зокрема і ще одного нападу окупантів з Білорусі. Але попереджати офіційно про новий масштабний наступ було б некоректно, оскільки ворог має кілька сценаріїв і ухвалює рішення перед самою його реалізацією.
- Американські аналітики оцінюють повторний наступ росіян з білоруської території як малоймовірний, але можливий.