Правда чи міф: чи можна в окріп додавати мед
Багато людей додають мед до чаю, вважаючи його корисним доповненням до напою. Однак існують різні думки щодо того, як саме впливає висока температура на склад меду та його корисні властивості.
Про те, чи можна мед покласти в чай розповів у відео в Instagram професійний біохімік та популярний блогер Гліб Репіч.
Гліб Репіч пояснює, що часто згадуваний у дослідженнях токсичний оксиметилфурфурол — це речовина, яка дійсно утворюється під час нагрівання меду, зокрема при контакті з гарячою водою. Але це не тільки проблема меду.
«Оксиметилфурфурол утворюється в процесі нагрівання будь-яких продуктів, що утворюють цукор, і присутній у величезній кількості звичних нам продуктів», — зазначає Репіч.
Цей компонент можна знайти в каві, грінках, вареннях, сухофруктах і навіть у винах.
Репіч дає, що незалежно від нагрівання, оксиметилфурфурол все одно з'являється у продуктах, які зберігаються протягом тривалого часу, через процес природного розпаду цукрів. На питання, чи дійсно ця речовина небезпечна, біохімік заспокоює: "Детальні дослідження показали, що токсичність і канцерогенність оксиметилфурфуролу на живих організмах не підтверджені".
Таким чином, Гліб Репіч запевняє, що «можете сміливо додавати мед у чай або випічку і не хвилюватися про можливість негативних наслідків».
Читайте також:
- Скільки коштує мед на Волині