Преполовіння П'ятидесятниці 2024: що категорично заборонено робити у свято

церковне свято

У середу, 29 травня, православні відзначають Преполовіння П'ятидесятниці, відоме також як Переполовення Господнє або просто Переполовення.

«Переполовення» означає половина, тобто, середина між Великоднем і П'ятидесятницею (днем Святої Трійці). Ця дата однакова для нового і старого стилю, бо залежить від дати Великодня - відзначають на 25-й день після нього. У 2024 році свято випадає на 29 травня, пише Уніан.

Прикмети на 29 травня

За прикметами дня судять про погоду найближчим часом і у вересні:

  • павуків багато і павутини - встановиться гарна погода;
  • стоїть спека і тиша - буде гроза або град;
  • бджоли ховаються у вулики - до дощу;
  • якщо цього дня яскраве сонце - вересень теж буде теплим.

У народному календарі 29 травня - свято Федосья Колосяниця. День прозвали так, бо в цей час починало колоситися жито.

Що не можна робити 29 травня

29 травня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки, сварок, образ, жадібності, заздрощів, пліток, зневіри.

Не слід цього дня шити, в'язати і займатися іншим рукоділлям. Народні прикмети не радять розпочинати сьогодні нові справи і вирушати в далеку дорогу - будуть невдалими.

Що можна робити 29 травня

Цього дня можна помолитися іконі Богоматері - у «Споручниці грішних» просять зцілення, особливо під час епідемій, захисту від недоброго, порятунку від розпачу. До святої Феодосії моляться за гарний урожай жита.

У свято Преполовіння П'ятидесятниці можна також піти до храму, де відбуваються служба і мале освячення води - хресним ходом ідуть до річки, озера або колодязя, щоб освятити воду і просять Господа «про напоєніє всіх, хто прагне спасіння, водами благочестя».

Освяченою водою в народі заведено окропляти домочадців, а також город і домашню худобу - щоб усе родило, використовують цю воду і для лікування різних недуг та обливань. За повір'ями, якщо на Преполовіння посадити цибулю, то вона виросте не дуже гіркою. Якщо цього дня допомогти нужденному, то добро повернеться подвійним благом.

Читайте також:

Можливо зацікавить