Рада пропонує запровадити День чоловіків: з'явилися подробиці

Рада пропонує запровадити День чоловіків: з'явилися подробиці

У Раді було зареєстровано постанову, яка пропонує встановити Міжнародний чоловічий день. Святкуватимуть його 19 листопада. Автори пояснюють необхідність свята у забезпеченні відзначення внеску чоловіків у розвиток суспільства.

Відповідний проєкт постанови з'явився на сайті ВР  

Ініціаторами виступають нардепи Марія Мезенцева, Євгенія Кравчук, Ярослав Юрчишин та інші, які зауважують, що подібне свято вже є у 80 країнах світу.

Зазначається, що метою внесення проєкту постанови є забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок, а також "відзначення досягнення та внеску хлопців і чоловіків… у розвиток нації, суспільства, громади, сім'ї, шлюбу та догляду за дітьми".

«В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день і День прав людини. Проте для забезпечення повноцінної рівності статей, важливо встановити й Міжнародний чоловічий день, що визначається національним законодавством. Встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності», — зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Документ направлено на розгляд комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Читайте також: