РФ знищила Трипільску ТЕС найновішими ракетами Х-69

Удар по Трипільській ТЕС

Росія вдарила по Трипільській ТЕС новими крилатими ракетами Х-69. Саме ці дозвукові ракети дозволили окупантам повністю знищити найпотужнішу електростанцію Київщини.

Про це повідомило видання Defense Express.

За даними видання, дальність пуску ракет склала близько 400 км, що перевищує відомі оцінки. Раніше ракетам Х-69 приписували дальність пуску до 290 км, однак на практиці вона виявилась більшою. Вагу бойової частини ракети вказували у межах 310 кг.

«Х-69 є російською дозвуковою крилатою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запуск можливий з літаків Су-34 та Су-35, окрім того, саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57, яку він має нести у внутрішніх відсіках озброєння», - зазначили у матеріалі.

Також ракета оснащена системою наведення DSMAC, як і Х-101, та супутниковою навігацією з завадозахищеними антенами «Комета-М». Х-69 має інерціальну систему, що забезпечує точність удару. Як зазначає Defense Express, головною особливістю російської ракети є можливість наднизького польоту на висоті (у 20 метрів, що нижче за можливості Х-101).

Хоча ракета Х-69 має меншу бойову частину порівняно з гіперзвуковим "Кинжалом", її використання виявилося ефективнішим під час удар по Трипільській ТЕС. Це зумовлено її здатністю проникати крізь українську протиповітряну оборону та можливістю запуску із літаків тактичної авіації, а не стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МиГ-31К.

Виявляти та відслідковувати ракетні атаки, під час яких використовуються Х-69 складніше, оскільки їх запускають із літаків тактичної авіації, тобто Су-34 чи Су-35. Також варто враховувати, що ворожі літаки тактичної авіації можуть використовувати ці ракети більш масово, що підвищує загрозу для об'єктів на території України.

«Але після того, як у РФ налагодять її повномасштабне серійне виробництво, бо наразі мова не йде про її запаси... Водночас дальність застосування цієї ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об'єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км», - зауважили у віданні.

У випадку, якщо РФ використовуватиме територію Білорусі для запуску ракети, то під загрозою опиниться вся територія України, крім Закарпатської області. Видання продемонструвало на мапі гіпотетичні пускові райони, без урахування можливості Росією повітряного простору Білорусі.

Читайте також: