Рівень загрози з боку Білорусі збільшується, та новий наступ все ще малоймовірний
Безпосередня участь Білорусі у війні проти України малоймовірна. Олександр Лукашенко, швидше за все, відмовив президенту Росії Володимиру Путіну в подальших інтеграційних поступках. Водночас командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв стверджує, що рівень воєнної загрози з боку Білорусі зростає, однак українські захисники слідкують за ситуацією і вживають необхідних заходів.
Аналітик Інституту вивчення війни зазначили, що президенти країн утрималися від обговорення війни в Україні, - пише Уніан.
При цьому в Мінську заявили, що нібито зіткнулися з «західною загрозою». У свою чергу Путін запропонував розглянути можливість навчання білоруських льотчиків застосуванню «боєприпасів зі спеціальними боєголовками».
При цьому Лукашенко заявив, що Москва надасть комплекси ППО С-400 та комплекси «Іскандер». За словами президента РФ, сторони також обговорювали формування оборонного простору. У зв'язку з цим аналітики прийшли до висновку, що Лукашенко не пішов на втягування Білорусі у війну проти України, тому що в цьому випадку йому довелося б змінити риторику.«Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу і НАТО, намагаючись уникнути участі в російському вторгненні в Україну. Президент Білорусі також використовував подібні натяки на можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі 17 лютого в контексті заявленої агресії заходу», - йдеться в повідомленні.
За словами генерал-лейтенанта Сергія Наєва, загнроза вторгнення з боку Білорусі збільшується.
«Зазначені тренування проводяться з єдиною метою - це уточнення цілей на території України, які призначені для завдання ракетних ударів агресором. Але, відповідно, ми вживаємо всіх заходів для того, щоб знизити цей рівень загрози», - розповів Наєв.
За його словами, наразі на території Білорусі зосереджені 2 мотострілецька дивізія 1-ї танкової армії та авіаційне угрупування росіян, в складі якого є новітні зразки авіації повітряно-космічних сил ЗС РФ.
Крім того, зараз в Білорусі базуються підрозділи, озброєні оперативно-тактичними ракетними комплексами «Іскандер» з балістичними ракетами до них. Саме їх зазвичай використовують по цілях на території України.
Наєв зазначив, що «цього потенціалу, на даний час, достатньо для створення загрози Україні та проведення тактичних дій».
«При цьому ми уважно стежимо за озброєнням, що перекидається з боку Росії та робимо щодня відповідний аналіз. Рівень воєнної загрози поступово зростає, але ми також вживаємо адекватних заходів. Крім цього, Генштабом передбачене значне нарощування угруповань у разі істотного зростання сил та засобів з протилежного боку», - додав Наєв.