Росія оголосила про захоплення Соледара. Україна не підтверджує

Росія оголосила про захоплення Соледара. Україна не підтверджує

13 січня Міністерство оборони Росії оголосило, що повністю взяло під контроль Соледар. Про це саме заявляють і західні військові аналітики. Українська влада запевняє, що за місто тривають бої.

Про це пише BBC News Україна.

«Увечері 12 січня завершено звільнення міста Соледар, яке має важливе значення для продовження успішних наступальних дій на Донецькому напрямку», - оголосило Міноборони.

Як зазначив речник силового відомства Ігор Конашенков, встановлення повного контролю над Соледаром дозволяє відрізати шляхи постачання українських військ у Бахмуті, після чого «заблокувати і взяти в «котел» підрозділи ЗСУ, що залишаються в ньому».

Росія запевняє, що захоплення Соледару стало можливим завдяки «постійній вогневій поразці противника» штурмовою та армійською авіацією, ракетними військами та артилерією угруповання російських військ. РФ запевняє, що за час боїв біля міста було знищено 3 українських літаки і вертоліт. Загалом начебто було знищено 300 одиниць озброєння і 700 військових ЗСУ.

«У ході дій зі звільнення Соледара підрозділи ВДВ здійснили прихований маневр з іншого напрямку, успішно атакували відразу позиції ЗСУ, зайнявши панівні висоти та блокували місто з північної та південної сторін».

Інформацію Кремля щодо Соледару підтверджує і американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті за 12 січня.

Але українська сторона поки що це спростовує. 

«Бої ідуть в самому місті, інформація про те, що українські сили вийшли з Соледару, не відповідає дійсності, там ідуть бої. Деталі ми не говоримо, щоб не розкривати тактичне положення наших бійців», - заявив заявив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

За його словами, сили противника переважають, бо вони кинули на цей напрямок максимальну кількість. «Але наші сили досі воюють в самому місті», - додав він.

Росіяни ще 10 січня почали заявляти, що повністю заволоділи Соледаром. Проте Генштаб і навіть президент Зеленський заперечували вихід сил оборони з міста.Там тривали запеклі бої, а сили оборони поступово відходили за межі міста та займали нові оборонні позиції. Російська армія почала просування на Бахмут ще влітку 2022 року, в наступі активну участь брали бійці приватної військової компанії «Вагнер». Проте захопити це велике місто росіяни так і не змогли.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Білорусь припинила роботу ретрансляторів для російських дронів: що відомо

Білорусь припинила роботу ретрансляторів для російських дронів: що відомо

Вважався зниклим безвісти: у Луцьку прощатимуться з Героєм Юрієм Клевцем

Вважався зниклим безвісти: у Луцьку прощатимуться з Героєм Юрієм Клевцем

Майже два роки вважався зниклим безвісти: на Волині прощатимуться із загиблим Героєм Миколою Войтюком

Майже два роки вважався зниклим безвісти: на Волині прощатимуться із загиблим Героєм Миколою Войтюком

Герою було лише 20 років: на Волині попрощалися із полеглим воїном Валентином Агеєнком

Герою було лише 20 років: на Волині попрощалися із полеглим воїном Валентином Агеєнком

Назавжди 48: на Волині прощатимуться з Героєм Василем Сіжуком

Назавжди 48: на Волині прощатимуться з Героєм Василем Сіжуком

Луцьк у скорботі: місто попрощалося з полеглими воїнами Дмитром Лавренчуком та Олександром Горбачем
фото

Луцьк у скорботі: місто попрощалося з полеглими воїнами Дмитром Лавренчуком та Олександром Горбачем

Героя Романа Климчука з Волині посмертно відзначили орденом «За мужність» III ступеня

Героя Романа Климчука з Волині посмертно відзначили орденом «За мужність» III ступеня

На Запорізькому напрямку поліг захисник з Волині Анатолій Кривош

На Запорізькому напрямку поліг захисник з Волині Анатолій Кривош

Навіки 22: на Волині поховали Героя Олександра Бусла, який тривалий час вважався зниклим безвісти
фото

Навіки 22: на Волині поховали Героя Олександра Бусла, який тривалий час вважався зниклим безвісти