Рятувальники Волині за добу ліквідували чотири пожежі в екосистемах

Рятувальники Волині за добу ліквідували чотири пожежі в екосистемах

У вівторок, 12 квітня, на території Волинської області зафіксовано 4 пожежі на відкритих територіях.

Горіла суха трава в смт Маневичі, м. Любомлі а також у селах Липини й Сапогове, розташованих біля обласного центру. Усі пожежі спричинені необережним поводженням громадян з вогнем, фактично – зумисними підпалами сухої рослинності на відкритих територіях.

У селі Липини Луцького району горіння сухої трави й очерету охопило площу 3 гектари. Пожежу ліквідували рятувальники 1 ДПРЧ м. Луцька у складі двох відділень. А в селі Сапогове Луцького району пожежу сухої трави на площі 2 гектари приборкали рятувальники 6 ДПРЧ м. Ківерці.

Крім того, в смт Маневичі на вулиці Комарова рятувальники ліквідували пожежу посуші на площі 0,2 га, а в м. Любомлі на вулиці Цегельній – на площі 0,4 га.

Разом із встановленням сухої сонячної погоди ризики виникнення пожеж в екосистемах Волинської області зростають – громадяни знову беруться до господарювання на присадибних ділянках та відкритих територіях. Як засвідчують факти останніх пожеж – вдаються до спалювання сухої рослинності, порушуючи закон та спричиняючи небезпечні наслідки.

Нагадують, що випалювання сухої рослинності передбачає суттєві штрафи (від 3 060 до 6120 грн для громадян, від 15 300 грн до 21 420 грн на посадових осіб), а в умовах воєнного стану такі дії трактуються як диверсія.

Можливо зацікавить