Що буде, якщо не з’явитися до ТЦК через 60 днів: пояснення юриста

Що буде, якщо не з’явитися до ТЦК через 60 днів: пояснення юриста

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом, можуть отримати повістку до військкомату. Згідно з новим законопроєктом всі військовозобов’язані особи впродовж 60 днів мають прийти до ТЦК та оновити свої дані.

Яка відповідальність передбачена за неявку до ТЦК через 60 днів після ухвалення законопроєкту - в матеріалі Фактів ICTV.

Коли військовозобов’язаний має з’явитися в ТЦК

Новим законопроєктом про посилення мобілізації пропонується розсилати повістки військовозобов’язаним особам в електронному вигляді з викликом до ТЦК. Також продовжує діяти вручення повісток звичним методом — особисто в руки.

Після отримання повістки чоловіки, які підлягають мобілізації, зобов’язані з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) й оновити свої дані. Якщо людина належить до категорії осіб, які не підлягають мобілізації, треба надати документи, що підтверджують підстави для звільнення від мобілізації.

Проте, бувають випадки, коли військовозобов’язана особа не може прийти до ТЦК. Розберімося, що буде, якщо не зʼявитися до ТЦК для уточнення даних та яка відповідальність за це передбачена.

Що буде, якщо не з’явитися до ТЦК через 60 днів

На гарячій лінії безоплатної правової допомоги юристи розказали Фактам ICTV, що новий законопроєкт 10449 від 30 січня 2024 року готується до другого читання. Наразі Закон чинності не набув.

Отже, доки документ не буде ухвалено, складно визначити нормативне регулювання цього питання в майбутньому. Чи буде та яка саме відповідальність за неявку до військкомату поки що не відомо.

Щодо чинного наразі законодавства, то, як зазначили юристи БПД, неявка до ТЦК передбачає адміністративну відповідальність згідно зі ст. 210 КУпАП.

Порушення військовозобов’язаними, призовниками, резервістами правил військового обліку призводить до накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне вчинення порушення протягом року, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особа вже отримувала адміністративне стягнення, а також вчинення такого порушення в особливий період  призводить до накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтею 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію призводить до накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне вчинення порушення протягом року, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особа вже отримувала адміністративне стягнення, а також вчинення такого порушення в особливий період — призводять до накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також:

Можливо зацікавить

«В тилу нам інколи кажуть «Я вас туди не посилала». Це удар нижче пояса»: історія військового з Луцька. Відео
відео
історії війни

«В тилу нам інколи кажуть «Я вас туди не посилала». Це удар нижче пояса»: історія військового з Луцька. Відео

Виїзд за кордон: чи дозволений він студентам приватних ЗВО

Виїзд за кордон: чи дозволений він студентам приватних ЗВО

поховання військового
відео
фото

Довгий час вважався зниклим безвісти: на Волині попрощались із Героєм Максимом Турецьким

поховання військового
відео

Місяці очікувань обірвала чорна звістка: на Волині попрощалися із Героєм Василем Цапом

Війна в Україні

Після поранення не повернувся у частину: як покарали військовослужбовця на Волині

поховання військового
фото

Навіки 43: у Луцьку попрощалися із захисником Андрієм Головачовим

Війна в Україні

З початку вторгнення захищав Україну: на Луганщині загинув Герой з Волині Ігор Клапіюк

Нагорода Сирський

Призвався до війська з Волині: Сирський нагородив захисника почесною відзнакою

Мазь

Помічна при опіках, висипах, гоїть рани: на Волині виготовляють лікувальну мазь