Що буде із субсидіями після подорожчання електроенергії в Україні

Що буде із субсидіями після подорожчання електроенергії в Україні

Після зростання тарифу на електроенергію в Україні громадяни надалі отримуватимуть субсидії, які покриватимуть цю збільшену вартість.

Про це заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак розповіла у ефірі телемарафону «Єдині новини».

Заступниця міністра повідомила, що на сьогодні субсидії отримують 2,2 млн домогосподарств, ще 1,3 млн – отримують пільги.

Після зростання тарифів на електроенергію очікуються нові звернення по державну допомогу.

«Будуть нові звернення, і нові громадяни, які відчують, що їхніх доходів не вистачає, щоб покривати житлово-комунальні послуги, будуть звертатися. Ми працюємо над спрощенням механізму видання субсидій як офлайн так і онлайн», – розповіла Марчак.

Вона запевнила, що гроші на субсидій в держави є. Так, у бюджеті було передбачено 37 млрд грн на субсидії та пільги. Ця допомога покриватиме збільшену вартість електроенергії.

«Всі ті громадяни, які вже отримують субсидії, їм фактично взагалі не треба буде нічого робити, тому що субсидії для них підвищаться автоматично», – повідомила заступниця міністра.

Нагадаємо, тариф на електроенергію в Україні для побутових споживачів піднімуть із 1 червня 2023 року. І це перше значне підвищення від початку повномасштабної війни.

Читайте також:

• Що зміниться у виплаті субсидій з 1 червня

• «Полетіли» холодильники, телевізори й пральні машини: на Волині через ворожі атаки псувалася побутова техніка

У сусіда є світло: на що скаржились лучани до міськради

Можливо зацікавить