Що потрібно знати волинянам під час перебування у прикордонній смузі

Що потрібно знати волинянам під час перебування у прикордонній смузі

У Волинському прикордонному загоні почали оформлювати дозволи на перебування у прикордонній смузі в межах області.

Станом на 15 березня звернень від жителів прикордоння ще не отримували, розповів під час брифінгу начальник загону Сергій Лозінський, – пише Суспільне.

Від 7 березня 2024 року вступили у дію зміни, які Кабмін вніс до постанови «Про прикордонний режим». Щоб перебувати, проживати, або працювати у прикордонній смузі потрібен дозвіл встановленого зразка.

Коли потрібен дозвіл на перебування у прикордонній смузі

В межах Волині прикордонна смуга — це 5 кілометрів завширшки від лінії державного кордону протяжність якого 432 кілометри. Він пролягає на межі з Білоруссю, і з Польщею.

Зі слів Сергія Лозінського, є 5 видів таких дозволів, а саме: на в'їзд, проживання, перебування, на проведення робіт і пропуск у прикордонну смугу. Волиняни зможуть отримати дозвіл у 10-денний термін, оформлюватимуть його безплатно. Для цього потрібно звернутися у прикордонний загін.

«Одразу хочу зазначити, що відсутність такого дозволу є порушенням правил прикордонного режиму та тягне за собою відповідальність передбаченою статтею 202 Кодексу України про адмінпорушення. Це штраф на громадян від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів», — зазначив начальник Волинського прикордонного загону.

Сергій Лозінський додав: поки що не штрафуватимуть людей без дозволів, вестимуть роз’яснювальну і інформаційну роботу, хоча дозволи прикордонники просять оформити якнайшвидше.

Кому можуть відмовити у оформленні дозволу

Під час брифінгу Сергій Лозінський озвучив причини, з яких волинянам можуть відмовити в оформленні дозволу на перебування у прикордонній смузі:

  • тим, хто надав неправдиві відомості;
  • особам, які впродовж одного року до дня подання звернення притягалася до відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України;
  • людям, яким заборонено в’їзд в Україну;
  • особі, яка понад 90 днів відсутня за визначеним місцем проживання або змінила його;
  • людині, яка звільнилася з підприємства, якому було надано дозвіл;
  • за зверненням особи, якій надано дозвіл.

У яких випадках дозвіл на перебування у прикордонні не потрібен

До прикордонної смуги не належать населені пункти, але щоб люди могли безперешкодно потрапити на поля, пасовиська чи сінокоси, — потрібна посвідка. Її можна безплатно оформити, звернувшись до прикордонників через пошту, електронну адресу і особисто через уповноважену особу.

Як раніше повідомляв речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко, отримання дозволу не стосується людей, які рухаються до державного кордону з метою перетину або від держкордону.

Також оформлювати дозвіл не треба водіям які здійснюють дальні перевезення, правоохоронців та інших осіб, які визначені в урядовій постанові.

Можливо зацікавить