Що робити, коли хочете продати житло? ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ
Продаж чи здача в оренду житла – справа далеко не щоденна. Тож у більшості людей, які вирішують це зробити, немає належного досвіду. Відповідно, можна легко помилитися із ціною, умовами чи навіть покупцями.
Порадами про те, що потрібно зробити для успішної угоди поділилися рієлтори Агенції «Інвестор Нерухомість».
1. Підготувати житло
Робити капітальний ремонт в квартирі, яку збираєтесь продавати, звичайно ж, немає сенсу. Але однаково житло потрібно привести в порядок.
Мова йде про різні поломки, бруд, розкидані речі. Обвислі дверцята на тумбочці чи невелика пляма на стіні можуть здаватися дрібницями, але вони здатні серйозно вплинути на загальне враження покупця.
2. Прибрати у помешканні
Чисте охайне приміщення - це в першу чергу, повага до вашого майбутнього покупця.
У квартирі може бути крутий ремонт, якісні комунікації та ряд інших переваг, проте банальний шар пилу на меблях чи невикинуте сміття по кутках перетворить гарне помешкання в очах покупця на неохайне та непривабливе.
3. Зробити гарні фото
Зробіть максимальну кількість фото усіх кімнат та нежитлових приміщень, вигляду з вікон та балкону, двору і самого будинку. Це допоможе майбутньому покупцю ще на етапі онлайн-огляду зрозуміти, чи підходить помешкання.
Для того, щоб “картинка” була повною, зробіть фото різного плану:
- загальні, де видно загалом кімнату,
- середні, щоб показати якісь окремі частини приміщень,
- а також крупні, щоб виділити важливі деталі: можливо, ви маєте якісний котел, чи продаєте квартиру із побутовою технікою, або ж встановлені енергоефективні вікна тощо.
Для того, щоб на фото можна було добре роздивитися деталі, знімати краще в сонячну погоду.
4. Підготувати документи
Документи на нерухомість потрібно підготувати заздалегідь, адже це може зайняти не один день.
Швидше за все, у вас є оформлене право власності, тому в майбутньому будете укладати договір купівлі-продажу. Для цього вам потрібно підготувати оцінку майна. Можете зайнятися цим самостійно, або ж звернутися до професіоналів, які допоможуть зібрати весь потрібний пакет документів.
Також підготуйте договори на комунальні послуги і останні квитанції про оплату, щоб показати покупцям, що немає заборгованості.
5. Скласти список переваг
Якщо ви продаєте помешкання, в якому самі жили, то ви як ніхто знаєте його сильні сторони. У покупців буде дуже багато запитань, які стосуються не лише самої квартири чи будинку: де найближча школа/садок, як ходить громадський транспорт, який графік роботи найближчого супермаркета і т.д.
Разом із тим, покупці можуть не запитати про щось важливе, що є серйозною перевагою. Може бути, що хороші сусіди чи найсмачніші в місті тістечка у сусідньому кафе стануть саме тим останнім аргументом, який допоможе прийняти рішення.
Розкажіть, за що вам подобається це помешкання, де і як ви любили тут проводити час – і це також допоможе покупцям зрозуміти, чи підходить воно їм.
6. Знайти покупця
Перш за все потрібно зрозуміти, через які майданчики можна шукати покупців. Це соцмережі, якими зараз усі користуються, спеціалізовані групи чи чати, різні платформи для продажу нерухомості, а також особисті контакти. Сьогодні усе це доступне будь-кому, тому розпочати пошук можна самостійно.
У той же час є спеціалізовані агенції, які мають власну клієнтську базу і постійний потік звернень від цільової аудиторії, тобто - людей, які хочуть купити житло. Тому шанси на те, що рієлтор знайде покупця швидше - вищі.
У той же час, рієлтор допоможе підготувати усі документи та професійно визначити вартість житла. Це питання - дуже важливе і непросте. Адже при заниженій ціні ви можете втратити велику суму, а при завищеній – безуспішно шукати клієнта роками.
За додатковою консультацією звертайтеся в Агенцію «Інвестор Нерухомість»
Телефон: 096 030 20 10
Адреса: м. Луцьк, вул. Коперника, 13 (3 поверх),
м. Луцьк, вул. Супутника, 6 а (ЖК «Супернова»)