Щотижня на Волині виявляють один-два випадки туберкульозу в дітей

Щотижня на Волині виявляють один-два випадки туберкульозу в дітей

На Волині від початку року медики фіксують різке зростання рівня захворюваності на туберкульоз серед дітей та підлітків.

Про це розповіла в програмі «Тема дня» на хвилях «Українське радіо Луцьк» медична директорка обласного фтизіопульмонологічного медцентру Наталія Чурсіна.

За увесь 2022 рік хворобу виявили в 19 дітей. За січень 2023-го на туберкульоз занедужали 30 неповнолітніх.

Майже в усіх випадках на Волині – діти переймають хворобу від дорослих.

«Показник захворюваності дітей на туберкульоз – це показник нашого недовиявлення туберкульозу серед дорослого населення», – говорить медична директорка обласного фтизіопульмонологічного медцентру Наталія Чурсіна.

Ще одна із причин, яка вплинула на різке збільшення недужих – перебої з постачанням вакцини БЦЖ у 2022-му році.

Зі слів Наталії Чурсіної серед причин розповсюдження туберкульозу також – війна, стреси і стійкість хвороби: "побільшало серед населення стійких форм туберкульозу, які важче діагностувати і потрібні додаткові методи обстеження".

Наразі усі діти, яким в січні встановили діагноз «туберкульоз», мають задовільний стан.

Яка ситуація в обласній дитячій лікарні

Щотижня у Волинській обласній дитячій лікарні виявляють один-два випадки туберкульозу в дітей, – розповіла Суспільному медична директорка з педіатрії Волинського територіального медичного об'єднання захисту материнства та дитинства Ірина Грабовська-Микитюк.

«Це діти, які потрапляють із болем у животі, перитонітами і в кінці виявляється, що є туберкульоз кишківника. Є діти, які з тривалим кашлем, субфебрилітетом госпіталізуються і виявляється туберкульоз органів дихання. Значно побільшало таких пацієнтів», – додає медична директорка.

Після первинного лікування дітей, хворих на сухоти, направляють на лікування в обласний фтизіопульмонологічний медичний центр (протитуберкульозний диспансер).

Довідково: Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке уражає абсолютно всі органи та системи організму, тобто інфекція може розповсюджуватися і стоком крові, і стоком лімфи, і бронхіальним деревом, і в лімфатичних вузлах, і в кишківнику.

Читайте також:

Можливо зацікавить