Ситуація критична: у Польщі прикордонники просять армію допомогти на кордоні з Білоруссю

Ситуація критична: у Польщі прикордонники просять армію допомогти на кордоні з Білоруссю

Командувач Прикордонної служби Польщі Томаш Прага звернувся до Міністерства національної оборони з проханням перекинути ще тисячу солдатів до польсько-білоруського кордону.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсік під час брифінгу для ЗМІ, пише «УНІАН

Він зазначив, що ситуація на кордоні є вкрай складною, а процес його нелегального перетину мігрантами організовують білоруські прикордонні служби. 

«Міграційний тиск на кордон з Білоруссю продовжує зростати. Хочу підкреслити, що вербування [мігрантів] через контрабандистів і спецслужби з Білорусі та Росії, очевидно, відбувається в понад 40 країнах, оскільки саме стільки національностей ми вже зафіксували на польсько-білоруському кордоні», – сказав Вонсік.

За його словами, найбільша одноразова спроба перетину кордону цього року включала 93 особи, з яких 88 були затримані прикордонною службою.

«Польські патрулі щодня закидають камінням, петардами, пляшками та гілками. Агресія величезна. Білоруські служби, які повинні охороняти державний кордон, перетворилися на злочинну організацію, яка займається організацією нелегальної міграції та отримує з цього величезні прибутки. Там нічого не відбувається без відома і згоди Мінська», – додав командувач Прикордонної служби Томаш Прага.

За його інформацією, нелегальні мігранти групуються на прикордонних заставах або поблизу, а коли білоруська сторона вважає доцільною спробу нелегального перетину кордону, цих людей відганяють безпосередньо до лінії кордону.

«Угруповання дуже агресивні, діють організовано і керуються лише білоруськими службами. До цього часу такі спроби здійснили вже 19 тисяч осіб. За весь попередній рік це було менше ніж 16 тисяч. В липні цього року ми досягли рекорду, коли майже 4 тисячі осіб намагалися потрапити до Польщі», – додав Прага.

Читайте також:

Можливо зацікавить