Скандал на Волині: у раді мало не побилися через УПЦ МП

Скандал на Волині: у раді мало не побилися через УПЦ МП

Ще одна громада Волині вирішила припинити права земельного користування для храмів московського патріархату на території громади. Відповідне звернення у середу, 26 квітня, розглядали на сесії Турійської селищної ради. Аналогічні рішення минулого тижня одноголосно ухвалили обранці Володимирської та Нововолинської громад. А от в Турійську мирним шляхом проголосувати не вдалося.

Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

На позачергову сесію у Турійську збираються не лише депутати, а й місцеві жителі і навіть військовослужбовці.

«Один із важливих факторів, що в нас зараз в країні йде війна, це - підтримка московського патріархату», - каже військовий Сергій Нікулін.

Ще раніше депутати Волиньради прийняли рішення про заборону УПЦ МП на території області. Щоправда, юридичної сили воно не має. Тож долю церков почали визначати у місцевих радах.

Голова Турійської громади Олексій Безсмертний каже, що причини, які змушують приймати такі рішення є.

«Перший посил - антиукраїнська агітація у церквах УПЦ МП. Другий - відмова відспівати загиблих воїнів ЗСУ. Третій - побиття військовослужбовців у деяких церквах нашої держави», зазначає голова громади.

Щоправда, за його словами, в Турійській громаді таких випадків не було, а отже і потреби розрив зв'язки із УПЦ МП немає.

«Із шаною ставлюся до усіх релігійних організацій і не бачу між ними різниці, то ж не хотів би щоб між ними була ворожнеча», - додає Олексій Безсмертний.

Активні суперечки виникають у залі засідання. Вирішити їх мають голосування депутатів. Щоправда, сесію Олексій Безсмертний проводити відмовляється.Проте депутати громади відкладати сесію не хочуть.

На позачерговій сесії були присутні 14 з 24 депутатів, які визначать долю церков УПЦ в громаді. Щоправда, таке рішення, попереджає керівниця земельного відділу селищної ради Ірина Бащук, не є законним.

12 депутатів підтримують рішення припинити право земельного користування для храмів УПЦ МП на території Турійської громади. Двоє обранців утримались від голосування.

Попри те що більшість присутніх за для кворуму цього замало. Тож рішення не прийнято.

Втім звернення подадуть на позачергову сесію. Сподіваються, що туди прийдуть вже більше депутатів.

Якщо ж тоді рішення про розірвання договорів з УПЦ МП приймуть, то його законність готові доводити у суді.

Читайте також:

Можливо зацікавить