Собор Архангела Гавриїла: нова дата свята та що не можна робити у цей день
Після переходу у вересні 2023 року Православної церкви України на новий церковний календар - новоюліанський - усі неперехідні свята (з фіксованою датою) тепер відзначають на 13 днів раніше. Наступного дня після Благовіщення, 26 березня, православні християни відзначають ще одне велике свято - Собор Архангела Гавриїла. Раніше це свято відзначали 8 квітня.
Саме він приніс Діві Марії звісточку про народження сина. Вважається, що в цей день Архангел чує всі прохання і доносить їх до Всевишнього. Про що просити у Гавриїла і що не можна робити в свято, - пише Уніан.
Собор архангела Гавриїла - історія свята
Архангел Гавриїл - один із семи головних ангелів. У Писанні про нього говорять, як про небесного вісника. Спочатку він з'явився праведній Анні та приніс їй звістку про народження Діви Марії. Також він явився уві сні святому Йосипу і розповів йому таємницю втілення Сина Божого. Ще один раз Гавриїл попередив Святе сімейство про злий задум царя Ірода і велів їм тікати до Єгипту.
Архангела Гавриїла на іконах зображують з райською гілочкою або білою лілією в руці, яку він приніс Діві Марії на Благовіщення, іноді - зі сферичним дзеркалом або зі свічкою всередині світильника.
У чому допомагає архангел Гавриїл
Архангел вважається посередником між людьми і Богом. Молитви до нього мають величезну силу - ангел все передає Всевишньому. У архангела Гавриїла просять:
- здоров'я для себе і близьких;
- захистити від бід;
- про благополуччя в домі;
- допомогти прийняти вірне рішення в складних ситуаціях;
- зцілити від важких захворювань.
- Також до архангела звертаються з молитвами про народження дитини.
Традиції на Собор архангела Гавриїла
На свято йдуть в храм, щоб поставити свічку і помолитися. У народі цей день називають Гавриїл Благовіст, він вважається покровителем блискавки. Тому у нього також просять захисту від блискавки і вогню, пристріту і наклепу, уберегти домашню худобу, бджіл у вуликах.
Собор архангела Гавриїла - що не можна робити
У свято заборонено:
- злословити і пліткувати;
- сваритися і бажати комусь зла;
- ображати домашніх тварин;
- скупитися - можна залишитися без удачі і достатку;
- працювати, якщо це не робота на землі.
Вважається, що того, хто порушить заборони архангел Гавриїл може покарати блискавкою.
Читайте також:
- Великий піст 2024 року: коли починається і закінчується, що можна і не можна їсти
- Кому можна не дотримуватися суворого посту ‒ поради волинянам від медика та священника
- Великдень-2024: чи вплине перехід на новоюліанський календар на дату святкування