Списував чоловіків із військового обліку: яке остаточне покарання отримає лікар з Волині

Списував чоловіків із військового обліку: яке остаточне покарання отримає лікар з Волині

Судили лікаря-невропатолога із Ковельської лікарні, який прилаштовував чоловіків на лікування до медзакладу - щоправда, тільки на папері, тим самим допомагаючи списувати їх із військового обліку. 

Працював не сам — мав компаньйона у комісії ВЛК. Як йдеться у вироці справи, саме він і був ініціатором схеми. Про це розповіли у сюжеті каналу Аверс.

«Будучи членом позаштатної ВЛК та маючи злочинний умисел на відроблення офіційних медичних документів, усвідомлюючи, що реалізація вказаного умислу самотужки не принесе бажаного результату, привів військовозобов'язаного у приміщення лікарні та запропонував обвинуваченому спільно вчинити складання та видачу підроблених офіційних документів», - йдеться у матеріалах справи.

Схема працювала просто та злагоджено. Спочатку напарник із комісії оформлював свої липові документи, а потім справа доходила до невропатолога — самого підсудного. Відтак обвинувачений, знаючи, що чоловіки, які зверталися до них за відстрочкою, не потребують жодного лікування, усе ж клав на стаціонар. Щоправда, лише формально — йдеться у матеріалах справи.

Так було із одним із клієнтів, який прийшов, аби його зняли з військового обліку, бо мав у планах виїхати за кордон. Ціна такого питання склала 10 тисяч доларів США. Прийшовши до лікарні, взялися шукати з обвинуваченим потрібний діагноз.

«У ході розмови підозрюваний розпитував його про те, чим він хворіє, на що чоловік відповів, що хворіє на гепатит. Лікар сказав, що «по гепатиту зараз не спишуть, бо по тих захворюваннях, які діяли в мирний час, зараз не списують». Тоді чоловік сказав, що має також проблеми зі спиною, на що обвинувачений відповів, що «тоді будемо списувати по спині». Тож розповів йому, що, оскільки в медичній картці відсутні будь-які записи, то його потрібно буде три рази покласти на стаціонарне лікування», - йдеться у матеріалах справи.

При цьому запевнивши чоловіка, що фактично лікуватися не треба — «вистачить дати на чай 200 грн медсестрі та ще стільки ж за аналізи».

Після скоєного невропатолога таки взялися судити за підроблення документів. У суді обвинувачений спершу свою провину не визнавав, та пізніше все ж таки змінив свою думку, щиро каявся та просив обмежитися лише грошовим покаранням.

Тож суд першої інстанції присудив йому 17 000 грн штрафу. Однак зараз справа за апеляцією, адже з таким вироком не згодна сторона обвинувачення.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Помер військовий лікар, підполковник медичної служби Андрій Кострубський з Волині

Помер військовий лікар, підполковник медичної служби Андрій Кострубський з Волині

У Луцьку суд покарав підлітка, який вночі їхав на самокаті напідпитку

У Луцьку суд покарав підлітка, який вночі їхав на самокаті напідпитку

На Волині винесли вирок чоловіку, який допомагав військовозобов’язаному втекти до Польщі

На Волині винесли вирок чоловіку, який допомагав військовозобов’язаному втекти до Польщі

На Волині чоловік повісив собаку на дереві: що відомо

На Волині чоловік повісив собаку на дереві: що відомо

Хабар за «тишу» після смертельної пожежі: у Луцьку судять посадовця Держпраці
відео

Хабар за «тишу» після смертельної пожежі: у Луцьку судять посадовця Держпраці

Ожеледиця чи неуважність? На Волині суд виніс вирок водійці мікроавтобуса після наїзду на пішохода

Ожеледиця чи неуважність? На Волині суд виніс вирок водійці мікроавтобуса після наїзду на пішохода

Депутат селищної ради на Волині напав на підлітка з ножем та пістолетом: справу розглядає суд
відео

Депутат селищної ради на Волині напав на підлітка з ножем та пістолетом: справу розглядає суд

пенсія, інвалідність, суд, львів

У Львові жінку позбавили пенсії та змусили повернути державі 144 000 гривень

На Волині суд зобов’язав лісгосп відшкодувати 100 тисяч гривень збитків за вирубку дубів

На Волині суд зобов’язав лісгосп відшкодувати 100 тисяч гривень збитків за вирубку дубів