Старовижівський «Буковель» на півночі Волині продали з молотка: чи законно це
Днями відбувся аукціон щодо надання спецдозволу на користування надрами на території Старовижівщини. У результаті аукціону фірмі-переможцю надано спеціальний дозвіл на видобуток піску. Утім, згідно з матеріалами лісовпорядкування, це територія загальнозоологічного заказника «Смолярівський», тобто родовище площею 150 га є частиною природно-заповідного фонду, відтак земельна ділянка захищена від продажу законом.
Про це повідомляють у Поліському лісовому офісі
Наголошується. що заказник «Смолярівський» розташований у Дубечнівському лісництві філії «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України» на земельній ділянці лісогосподарського призначення, щодо якої видано відповідний акт на право постійного користування. Утім, жодних листів на погодження таких дій ні до філії, ні до Поліського лісового офісу попередньо не надходило.
Про ситуацію фактично стало відомо лише в результаті оголошення аукціону. Утім, це не означає, що процедура погоджень завершена і вже буде розпочато добування піску.
«Наступний етап - після аукціону фірма-переможець має звернутися за необхідними дозволами на розробку до ОВА як власника земель. А вже обласна адміністрація має направити відповідне звернення до постійного лісокористувача - ДП «Ліси України». Однозначно таких дозволів не буде», - наголошують у Поліському лісовому офісі.
Зі слів лісівників, відповідно до положень ч.1 ст.3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» такий охоронний статус мають природні території та об’єкти, зокрема й заказники.
У ч. 1. ст. 25 цього Закону йдеться про те, що на територіях заказників забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник. Тобто в тому числі – будь-яке втручання чи порушення земель.
«Таким чином розроблення Старовижівського родовища піску буде суперечити цілям і завданням загальнозоологічного заказника «Смолярівський», відповідно – розроблення родовища не може бути законним», - наголошують у дописі.
Саме тому і про це філія «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України» поінформувала у запитах, які направлені в управління екології та природних ресурсів Волинської ОВА та прокуратуру Ковельського р-ну.
Читайте також:
- У Луцьку продали комунальні земельні ділянки. Де, кому та за скільки
- Деревообробні цехи у Ківерцях продали за майже 14 мільйонів київському підприємству
- Земля може перейти громаді: як волинянам не втратити права на свої паї