"Стріляли 4 рази". Швейцарський фотожурналіст розповів, як на нього напали солдати рф у Миколаївській області

"Стріляли 4 рази". Швейцарський фотожурналіст розповів, як на нього напали солдати рф у Миколаївській області

Гійом Бріке висвітлює військові конфлікти, які відбуваються в різних країнах світу. Він побував в Сирії, Афганістані, Північній Кореї та Іраку. В Україну журналіст приїхав через три дні після вторгнення російських військ.

Два дні тому журналіст вирішив поїхати до свого друга у Кривий Ріг. На нього напали біля села Водяно-Лорине Миколаївської області російські солдати.

"Я був приблизно у 30 кілометрах від Миколаєва. Пройшов один з блокпостів, і буквально за 5-6 кілометрів відчув вибух прямо мені в обличчя. У мене стріляли чотири рази, щоб вбити. Один вистріл потрапив в обличчя. Я вийшов з авто промовляючи, що я журналіст: не стріляйте", - розповів журналіст.

Розповідає, російські військові забрали гроші, три телефони, ноутбук, відеокамеру та карту пам’яті зі зробленими фотографіями: "Коли мене атакували, я пред’явив посвідчення. Пояснив, що журналіст. Вони забрали мої речі та погрожували вбити, якщо я не зникну через три хвилини. Це воєнний злочин. Я цивільний і не несу загрози жодній із сторін воєнного конфлікту".

Каже, що його відпустили. "Я повернувся до Кропивницького, і вже на першому блокпосту звернувся до військових, щоб допомогли мені. Я був поранений. Вони направили мене в лікарню", - повідомляє журналіст.

Після обстрілу, каже, його керівництво просило негайно повернутися в Швейцарію. Але він відмовився. "Моє завдання – надати об'єктивну інформацію для глядачів з усього світу. Напад на мене, це такий же злочин проти людства, як і той, що чинить "Адольф Путін" проти народу України. Той факт, що в мене забрали майно можна порівняти з тим, що нині робить російський народ із українцями. Це не звільнення. Це напад та загарбання чужої території", - впевнений Гійом Бріке.

На машині журналіста залишилися сліди від куль. У Кропивницькому йому допомагають містяни, які почули його історію. Нині Гійом Бріке планує їхати в Одесу. Продовжить висвітлювати події в Україні. "На мою думку, нині кожному українцю важливо не відступати та не здаватися. Пенсіонери, діти та жінки мають покинути країну, аби бути у безпеці. Але всі, хто здатен захищати, збирати інформацію – мають боротися", - каже він.

Можливо зацікавить

Запоріжжя війна
відео

Передчасно обірвалося життя: на Волині зустріли Героя Олександра Мажулу

військовий вбивство

Вбив батька й сина з волинської тероборони: оскаржуватимуть вирок для військового

волонтер обстріл
відео
фото

Доставляла допомогу воїнам: волонтерка з Волині потрапила під ворожий обстріл

Війна спорт

Трагічна звістка: на війні загинув спортсмен з Волині Віталій Тимофєєв

Рідні солдата Віктора Шершня з Волині отримали посмертну нагороду воїна - Хрест Героя
фото

Рідні солдата Віктора Шершня з Волині отримали посмертну нагороду воїна - Хрест Героя

Війна в Україні Герой України

У день загибелі міг не йти на позиції, бо щойно прийшов з «нуля»: триває збір підписів про присвоєння волинянину державної нагороди

Поховання військового
фото

Маленька донечка ще не знає, що навіки втратила татка: на Волині попрощалися з Героєм Романом Хрупчиком

Мобілізація

Посилення мобілізації: чи створять «спецназ» для пошуку ухилянтів

Війна

Від початку повномасштабної війни захищав Україну: на Донеччині загинув Герой з Волині Андрій Ярошик