«Стус: Перехожий»: у Луцьку на благодійному заході столичний театр презентує камерну оперу

«Стус: Перехожий»: у Луцьку на благодійному заході столичний театр презентує камерну оперу

16 лютого у Луцьку відбудеться благодійний івент напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Столичний театр «Дах» презентує мінімалістичну камерну оперу «Стус: Перехожий».

Про це повідомляють організатори заходу.

Метою заходу є актуалізація персони Василя Стуса та його поезії як символа непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини.

Зараз голос Василя Стуса звучить ще більш насичено та пронизливо. Його слова, написані під впливом совєтів, навіть крізь десятиліття відлунюють пророче.

Тріо акторів театру «ДАХ» – Софія Баскакова, Ігор Димов та Володимир Руденко – разом з тренером проєкту, драматургом Клімом сотворили справжню магію.

«В зміст опери входить 10 спеціально створених композицій, заснованих на 12 віршах Василя Стуса. Більше року вони шукали звучання слів українського пророка, щоб емоційно та інтелектуально не упростити його слова. Сьогодні Стус актуальний як ніколи. Поетичні твори були перекладені англійською, німецькою і польською.», - розповідають організатори.

Усі отримані з квитків кошти передадуть на потреби воїнів ЗСУ.

Квитки на захід можна придбати за посиланням.

Читайте також:

Можливо зацікавить