Світломаскування у Луцьку під час війни: що воно дало громаді
У Луцьку із запровадженням комендантської години ввели світломаскувальний період. Тобто наприкінці лютого у вечірній час вимикали міське вуличне освітлення.
Як розповів ВСН керівник Луцького електротехнічного підприємства «Луцьксвітло» Валерій Мазін, це значно скоротило використання електроенергії для міста.
«Наразі неможливо назвати суму, яку вдалося зекономити завдяки цьому обмеженню у порівнянні з минулорічними даними, адже постійно змінюється ціна на електроенергію згідно з укладеними договорами. Проте за цей час вдалося більше як на половину зменшити використання електроенергії. Ми це побачили по наших лічильниках на підстанціях", - розповів Валерій Мазін.
Освітлення у місті ми почали відключати поступово: спочатку у певних мікрорайонах та біля блокпостів. Далі обмежили освітлення в усіх селах Луцької громади.
«І практично до сьогодні ці правила діють. Освітлюємо лише ділянки за зверненнями місцевих старост, або ж мешканців", - зазначив очільник «Луцьксвітла».
За його ж словами під час світломаскувального періоду надходила багато звернень з приводу того, аби відключити освітлення або ж зменшити його яскравість.
«З часом люди розуміли, що загалом світломаскування не впливає на ситуацію, а лише погіршує криміногенний стан у громаді, та ускладнює патрулювання містом. Проте в деяких районах міста та громади воно все ж таки діє», - резюмую Валерій Мазін.
Раніше Луцький міський голова Ігор Поліщук заявляв, що у нинішніх умовах світло у Луцьку вимикати не потрібно. Світло потрібно для того, щоб патрулювати, виявляти диверсійно-розвідувальні групи, для безпеки і так далі. Сьогодні нема такої необхідності.
Нагадаємо, що 13 червня, з 22 до 24 години в області вирішили увімкнути дорожнє освітлення на більшості шляхів державного значення, якими опікується Служба автомобільних доріг у Волинській області.