Священник УПЦ МП втік з України в Росію, а його там посадили

Священник УПЦ МП втік з України в Росію, а його там посадили

У Петербурзі суд призначив три роки колонії загального режиму колишньому православному священнику та ченцю Дмитру Курмоярову за звинуваченням у поширенні «фейків» про російську армію.

Про це пише BBC.

У 2018 році Курмояров переїхав до Росії з України, де проти нього порушили справу за демонстрацію георгіївської стрічки. В Україні він критикував владу та називав її й суспільні настрої «русофобськими»

Влітку 2022 року Курмоярова (отця Іоанна) відправили під арешт у Петербурзі, порушивши проти нього справу за статтею про "публічне поширення свідомо неправдивої інформації про російську армію за мотивами політичної, ідеологічної, расової, національної або релігійної ненависті».

Калінінський районний суд Петербурга визнав його винним за цією статтею і засудив до трьох років колонії загального режиму, повідомляє пресслужба петербурзьких судів.

Приводом для справи стали відео, які після початку російського вторгнення в Україну священнослужитель розміщував у різних соціальних мережах, зокрема, на ютуб-каналі «Православный виртуальный приход».

Загалом Курмоярову закидають 63 епізоди розміщення "неправдивої інформації" про дії російської армії з 24 лютого по 6 червня 2022 року.

Курмояров визнав провину, однак сторона обвинувачення просила для нього сім років позбавлення волі (покарання за статтею, яку інкримінували священнику, становить від п'яти до десяти років колонії).

У своєму останньому слові Курмояров заявив, що записував відео про вторгнення, бо як священник і чернець був дуже засмучений, що війна триває між православними людьми.

«Я - вірянин і християнський пацифіст. Я був глибоко шокований, адже росіяни й українці, по суті, один народ. Мене особливо травмувала та думка, що з обох боків конфлікту беруть участь і страждають православні люди», — цитує Курмоярова російський проєкт «Политзек-Инфо».

Дмитро Курмояров народився у Пермському краї, а школу закінчив в українській Вінниці. Подальшу освіту отримував у Волгограді, але після навчання — у 90-х — повернувся жити у вже незалежну Україну. Він торгував рибою, був одружений, захоплювався музикою та живописом. Але поступово пішов у релігію й у 2011 році він став священником та навіть постригся у ченці.Курмояров служив в УПЦ Московського патріархату й не визнавав УПЦ Київського патріархату. З 2014 року він активно висловлював у фейсбуку свою думку, зокрема, про політику в Україні. Євромайдан він засуджував, війну на Донбасі називав «громадянською» і шкодував, що «свідомість більшості людей отруєна націоналістичною пропагандою».

Він висловлював відверто проросійські погляди, а суспільні настрої та владу називав «русофобськими».

2017 року він запостив на 9 травня вітальну листівку з георгіївською стрічкою, а за тиждень, 16 травня, демонстрацію георгіївської стрічки в Україні заборонили. Проти Курмоярова порушили адміністративну справу, але згодом її закрили через закінчення строку притягнення до відповідальності.

На початку 2018 року Курмоярова виключили зі списку священників Тульчинської єпархії. При цьому єпархія наполягала, що епізод з георгіївською стрічкою стосунку до цього не мав.

Конфлікт виник через те, що Курмояров дуже гостро критикував керівника сусідньої єпархії УПЦ МП - митрополита Вінницького і Барського Симеона - а це у церковній сфері називають антиканонічним втручанням у справи іншої єпархії.

Тому формально його покарали за антиканонічне втручання в справи сусідньої Вінницької єпархії та активну суспільно-політичну інтернет-публіцистику в соцмережах.

При цьому він продовжував перебувати священником та ченцем УПЦ МП, а керівництво єпархії закликало його "зробити духовний вибір між чернечим священством і професією активного світського громадського-політичного інтернет-діяча".

Того ж року Курмояров виїхав з України до Новосибірська, де почав викладати богослов'я у Новосибірській духовній семінарії.

Після переїзду він писав, що в Росії ситуація «здоровіша, немає зациклення на політиці та русофобії».

У Росії отець Іоанн став відомим після того, як розкритикував головний храм збройних сил Росії в Кубинці, обурившись, зокрема, через наявність радянської символіки у храмі. Після цього Курмоярову заборонили правити службу та викладати, а нову роботу, пов'язану з РПЦ, він знайти вже не зміг.

Однак навіть тоді Курмояров не припинив висловлюватися в соцмережах: він регулярно писав у фейсбуку і викладав відео на своєму ютуб-каналі «Православный виртуальный приход».

Читайте також:

Можливо зацікавить

Прощання із Сергієм Бубелою: Волинь вшановує свого Героя
фото

Загинув у бою: на Волині попрощались з Героєм Сергієм Бубелою

Останній шлях Героя: Волинь прощається із Сергієм Стоцьким

Трагічний день: на Волинь востаннє повернувся Герой Сергій Стоцький

Прощання з героєм Андрієм Симчуком у Волинській області
відео
фото

11-місячна донька і 2-річний син ніколи більше не побачать тата: на Волині попрощались з Героєм Андрієм Симчуком

Судовий вирок за поширення даних про працівників ТЦК у Волинській області

Повідомляла про місця перебування працівників ТЦК: як покарали волинянку

Прощання з Героєм Василем Калінчиком на Волині
відео

Понад пів року вважався зниклим безвісти: на Волині попрощались із захисником Василем Калінчиком

Луцьк прощається із захисниками України Андрієм Черняком і Артемом Петровським
фото

Два прощання в один день: лучани провели в останню путь Героїв Андрія Черняка та Артема Петровського

Мобілізація в Україні: чи має право на відстрочку чоловік, у дружини якого інвалідність з дитинства

Мобілізація в Україні: чи має право на відстрочку чоловік, у дружини якого інвалідність з дитинства

Друга сумна звістка у громаді: підтвердили загибель зниклого безвісти 40-річного гранатометника з Волині Анатолія Семенюка

Друга сумна звістка у громаді: підтвердили загибель зниклого безвісти 40-річного гранатометника з Волині Анатолія Семенюка

На полі бою загинув 25-річний сержант з Волині Богдан Борисюк

На полі бою загинув 25-річний сержант з Волині Богдан Борисюк