Тема нібито «нелегітимності» Зеленського цікава буде в першу чергу росіянам, - політичний експерт

Тема нібито «нелегітимності» Зеленського цікава буде в першу чергу росіянам, - політичний експерт

В Конституції України зазначено, що президент і Верховна Рада продовжують виконувати свої повноваження до наступних виборів, які мають відбутися після завершення війни. А тему нібито «нелегітимності» української влади використовує Росія в своїх ІПСО.

Про це розповів політичний експерт Тарас Загородній, - пише Церзор.нет.

«В інформпросторі час від часу зустрічаю обговорення теми проведення/непроведення виборів президента цієї весни. І відповідно – легітимності Зеленського після 20 травня, тобто 5-річного терміну його повноважень. Я чесно кажучи, не розумію, в чому дискусія? У нас офіційно діє режим воєнного стану. А Конституція, і закони України передбачають принцип неперервності влади. Тобто: президент і Верховна Рада продовжують виконувати свої повноваження до наступних виборів, які мають відбутися після завершення війни», - пише Тарас Загородній.

Є чіткі розʼяснення юристів - норма закону, що повноваження президента продовжуються під час воєнного стану, не суперечить Конституції.

«Фахівці з конституційного права вже опублікували не один розбір, пояснюючи, що законодавчих підстав говорити про нелегітимність Зеленського немає. Є позиція ЦВК, що президент виконує свої повноваження до вступу на пост новобраного президента (ст. 108 Конституції України), і що він не може передавати свої повноваження іншим особам або органам (ст. 106). Така норма, до речі, вже використовувалась в українській політичній історії, коли Кучма пішов з посади президента пізніше відведеного йому терміну. Вочевидь, що тема нібито «нелегітимності» Зеленського цікава буде в першу чергу росіянам та їх прихильникам в різних країнах. Вони досить активно будуть розкручують її, будуючи власні ІПСО і підкидаючи сумніви в український і міжнародний інформпростір. Щоб розхитати протестні настрої у нас, і максимально зменшити підтримку партнерів та зірвати військову допомогу. Бо ж у росії – легітимний і беззмінний путін, а в Україні – мовляв, немає з ким домовлятися. Та якщо міряти їхніми мірками, то нам треба з Ростова виписати не менш «легітимного Яника» на наступні 20 років», - зазначає політтехнолог.

Як попереджає Комітет з питань розвідки: у листопаді 2023 року Росія вже почала спецоперацію, яка у росіян називається «Майдан-3» , яка за різними даними має досягнути кульмінації якраз цієї весни. За основу будуть братися не тільки питання «легітимності» та роздмухування різних проблем у суспільстві.

«Не слід недооцінювати росіян. У спецопераціях вони майстри. Завдання: поставити під сумнів всі рішення Зеленського, поширити «теорії змови», показати «втому від України», посварити нас із союзниками і між собою, протиставляючи цивільних і військових. Тож це має бути найдорожча «акція» російських спецслужб, бо за оцінками Комітету, її загальний бюджет сягатиме 1,5 млрд. доларів. І вона розгортається на наших очах. Але зрештою: вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців», - додав Тарас Загородній.

Тому лише після того, як закінчиться воєнний стан, парламент протягом 90 днів призначить дату голосування за президента і Верховну Раду.

Читайте також:

Можливо зацікавить