Триває громадське обговорення з перейменування окремих вулиць Луцької громади
В рамках дерусифікації триває процес перейменування назв вулиць Луцька. Чимало з них мають нову назву, однак є й такі, що в силу різних обставин, досі носять старі. Серед них — Декабристів, Ізмайлова, Чехова, Волгоградська, Пушкіна, Рилєєва, Першотравнева у селі Жидичин.
23 березня, у приміщенні ЦНАП відбулися громадські слухання щодо їх перейменування. У ньому взяли участь депутати, краєзнавці та жителі вулиці Пушкіна. Мешканок абсолютно не влаштовувала нова іменна назва, запропонована істориками, — Вальдемара Пясецького. Вони хочуть, аби вулиця називалася Свято-Василівською. Мовляв, колись на тій території був розташований такий монастир.
Втім, громадський активіст Геннадій Гулько та його колега журналіст Микола Якименко були іншої думки. За їх словами, культова споруда стояла не там, а ось художня школа, де працював вищезгаданий луцький краєзнавець Пясецький, мала саме «пушкінську» прописку. Тож правильніше, кажуть, було б віддати шану людині, котра доклалася до історії міста, назвавши вулицю в його честь.
В свою чергу, члени комісії резюмували — думки сторін обов'язково будуть враховані. Адже є кілька шляхів їх популяризації: це письмове звернення до Луцької міської ради, голосування на електронному ресурсі та, власне, пряме обговорення. А так, як консенсусу у зміні назви вулиці Пушкіна не досягнуто, то подальшу її долю розглядатиме профільна комісія. Що вирішить — рекомендуватиме депутатам затвердити на сесії.
Інші нові назви вулиць жвавого обговорення не викликали. Відтак уже незабаром вулиця Декабристів може стати — Атени Пашко, Ізмайлова — Василя Барвінського, Чехова — Олега Куцина, Волгоградська — рядового Пянтковського, Рилєєва — Олександра Байдукова, а Першотравнева — Романа Скіри.
Читайте також:
- У Волинській облраді прозвітували про виконання бюджету за 2022 рік
- Військовим передали квадрокоптер за гроші, зібрані у Луцьку на благодійному марафоні