Тромбоз: чому виникає та його небезпечність

Тромбоз: чому виникає та його небезпечність

Тромбоз — хвороба, яка проявляється формуванням у кровоносних судинах згустків крові (тромбів). Вони не дозволяють вільно просуватись крові артеріями та венами, що може призвести до негативних наслідків. Патологія характеризується поступовим зростанням інтенсивності симптомів та потребує своєчасного реагування.

При виявленні тромбозу на ранніх стадіях можна обмежитись терапевтичним лікуванням та не вдаватись до хірургічного втручання. Ефективність демонструють антитромботичні засоби, зокрема Ксарелто, який можна заказати на https://anc.ua/ru/product/ksarelto. Він запобігає розвитку тромбозів та емболії глибоких вен. Також лікувальний процес передбачає дотримання низькохолестеринової дієти, носіння компресійних панчіх (при ураженні вен кінцівок), застосування додаткових фізіотерапевтичних процедур (пневмомасажу). При виявленні симптомів, які можуть вказувати на тромбоз, не варто займатись самолікуванням.

Причини виникнення тромбозу

Хвороба провокується зміною складу крові, ушкодженнями судинної стінки та порушеннями кровотоку. Небезпечні фактори можуть розвиватись через вплив наступних чинників:

  1. наявність надлишкової маси тіла;
  2. ведення малорухливого способу життя, що призводить до застійних процесів у кровоносних судинах;
  3. розвиток серцево-судинних захворювань, цукрового діабету;
  4. неконтрольоване застосування оральних контрацептивних засобів.

У групі ризику знаходяться люди похилого віку, а також пацієнти з варикозним розширенням вен. Нікотинова залежність та зловживання алкоголем також створюють небезпечний фон для формування тромбів. Важливо своєчасно звернутись до лікаря, пройти діагностику та розпочати терапію.Необхідні медикаментозні засоби для лікування тромбозу можна купити в аптеці АНЦ на https://anc.ua/ru.

Прояви тромбозу та його небезпека для здоров’я

Формування тромбів може відбуватись в різних судинах — глибоких венах кінцівок, ниркових, яремних, ворітних венах та інших частинах кровоносної системи. Процес супроводжується наступними симптомами:

  1. біль та набряклість в районі уражених судин;
  2. зниження рівня працездатності та загального самопочуття;
  3. різкі больові відчуття у кінцівках, животі, інших органах залежно від місця розташування тромбів;
  4. головний біль у випадках, якщо тромби формуються в судинах головного мозку. 

Головна небезпека тромбозу — ризик закорковування судин згустками крові. В результаті порушення кровообігу можуть виникнути інсульт, легенева емболія, серцевий напад. Відрив тромбу може призвести до раптового та миттєвого летального випадку. Через цю причину потрібна своєчасна та грамотно розроблена терапія.