Мед з Волині стає трендом: які продукти і як саме застосовувати

Продукти бджільництва дедалі частіше переходять із традиційного вжитку до сфери косметології та оздоровчих практик. Журналісти ВСН з’ясували, що апіпродукти — прополіс, мед, маточне молочко, пилок і перга — дедалі частіше використовуються не лише у харчуванні, а й у косметології та масажній практиці.
Пані Іванна з «Медівні» досвідчена продавчиня, яка щодня спілкується з охочими придбати волинський мед, пилок, пергу чи маточне молочко, називає ці продукти джерелом сили.
«Пилок та перга — це як вітамінна бомба. Допомагає підвищити гемоглобін, покращує кровотворення та додає енергії. А маточне молочко оновлює та омолоджує, тому його і використовують у косметології»
Апіпродукти — не просто солодкі додатки до чаю, а натуральні біокомплекси, які впливають на тонус, імунітет, загальне самопочуття. Вони містять білки, мікроелементи, антиоксиданти та природні стимулятори, що корисні в періоди навантаження або відновлення.
Фахівці з догляду за шкірою також активно використовують бджолині компоненти у своїй роботі. Особливе місце займає прополіс — потужний антисептик із загоювальними властивостями. Його застосовують для жирної, комбінованої та чутливої шкіри, з періодичними висипами або закритими комедонами.



«Має антибактеріальний, себорегулюючий і загоювальний ефект. Ідеальний на період між салонними чистками або як догляд після процедур», — розповідає журналістам ВСН косметологиня Лариса Петрівна.
Прополіс діє м’яко — не пересушує, а навпаки, заспокоює, балансуючи роботу сальних залоз. Засоби з ним мають легкі текстури, не обтяжують шкіру і добре поєднуються з медом, воском та маточним молочком — створюючи ефективний натуральний доглядовий комплекс.
У масажній практиці з апіпродуктів мед відіграє важливу роль — як засіб для детоксикації, стимулювання кровообігу та боротьби з целюлітом.


«Медова витяжка використовується в лікувальних цілях. Має антицелюлітний ефект, покращує кровообіг та виводить токсини. Під час масажу всі корисні речовини проникають через шкіру», — пояснює майстер масажу Мар’яна Галюк.
Деякі апіпродукти також застосовують у народній медицині — як загоювальні мазі, настоянки або добавки до інгаляцій. Їх вплив — як внутрішній, так і зовнішній — зберігає свою ефективність у різних галузях натурального оздоровлення.
Читайте також:
- Доглядова косметика: базові засоби, які мають бути у кожного
- Скільки коштує мед у Луцьку та який найкорисніший: репортаж з ринку
- Потрібно лише дві ложки цього засобу: чим підживити перці в липні