У Луцьку розповіли, як розпізнавати брехню, бачити «своїх» людей та рухатися обраним життєвим курсом
У Луцьку в сонячній кавʼярні-кондитерії «Старе місто» відбувся 12-й захід проєкту «Творчість успішних жінок з Лєною Шторм».
Гостею проєкту стала провідна спеціалістка, психологиня відділу по роботі з персоналом територіального управління Служби судової охорони на Волині, НЛП-практик, фізіогноміст, профайлер, спікерка та тренерка груп Юлія Ектова. Лєна Шторм поділилася, що у неї були різні герої: режисерки, художниці і люди, які працюють в сфері охорони здоров’я, але не було жодного разу психологині, яка мала би таку рідкісну спеціалізацію, як Юлія Ектова.
Психологиня Юлія Ектова за чашечкою кави поділилася з присутніми, як віднайти власний рецепт успіху та як «читати» людину по обличчю.
Ідея цього проєкту, розповідає Лєна Шторм, виникла тоді, коли вони із подругою, так само за чашкою кави, сиділи та спілкувалися про життєвий досвід та досвід роботи. Пані Лєна тоді сказала приятельці: «який контент зливається, це ж люди могли б слухати про весь твій досвід та брати собі з того користь».
«Я переконана, що потужні по своєму змістовому наповненню проєкти не обовʼязково дуже довго готуються. В умовах, коли ти питаєш в чата GPT і він тобі відповідає на все, що хочеш, у людях цінуються ті універсальні навички життя, які пронизують різні сфери і які ніколи не можна замінити штучним інтелектом. Хорошому фахівцю не треба багато часу, аби згадувати ті знання, у яких він впевнений і які працюють на нього», – розповіла Лєна Шторм.
Спеціалізація Юлії Ектової полягає в тому, що вона вміє «читати» людину по обличчю та визначати: коли людина обманює, а коли говорить правду. Юлія розповіла, як вона дійшла до такої сфери діяльності, а також поділилася своїми професійними секретами.
Коли мене запитали, чому хочу стати психологом, я відповіла, що прагну допомагати людям у сімʼях бути щасливими. Вирішила стати психологом ще у 14 років. Я вступила на державну форму навчання на факультет психології. На початку трішки сумнівалася, були думки «А чи туди пішла?». Як кожен першокурсник, я аналізувала через призму майбутньої перспективи. Після закінчення університету і прийшла працювати в навчальний заклад НУХТ.
Саме там я остаточно зрозуміла, що це – моє. Пізніше я народила синочка і в мене була декретна відпустка упродовж 4-х років. Після декрету я чітко усвідомила, що варто рости і пробувати себе там, де я ніколи навіть і не мріяла бути. Я пішла працювати на лінію «102». Там і здобула новий практичний досвід», – поділилася Юлія Ектова.
Психологиня додала, що під час телефонних консультувань у поліції часто уявляла, якою може бути людина, що телефонує, яка її зовнішність, фізіологічні особливості тощо. Пізніше, приступивши до роботи у Службі судової охорони, Юлія Ектова ще більше відчула потребу у знаннях фізіогноміки. Ця галузь акумулює в собі знання з антропології, нейробіології та психології вцілому.
«Відчувши потребу в цих знаннях, я повністю занурилася в цю тему. Вивчала риси обличчя людини, форму носа, губ, лоба. Потім я почала вникати в мову жестів, мову емоції, це було класно. Коли я прийшла на роботу в Службу судової охорони, то фізіогноміка була, ніби мої карти джокера, які я застосовувала, а на основі цього формулювала психологічні характеристики», – зазначила Юлія Ектова.
Згодом Юлія Ектова почала працювати у галузі військової психології, будучи в Службі судової охорони, їй присвоїли спочатку звання лейтенанта, потім - старшого лейтенанта.
Юлія Ектова зауважила, що військова психологія не обмежується лиш роботою з військовими, адже психологиня також охоче ділиться знаннями зі своїми колегами, як громадська діячка бере участь у просвітницьких заходах. Прикладом такої діяльності і стала участь Юлії в проекті «Творчість успішних жінок з Лєною Шторм».
Довідково: Проєкт «Творчість успішних жінок з Лєною Шторм» був розроблений на рівні ідеї навесні 2020 року. Попри те, що локдаун у зв’язку з пандемією COVID-19 відстрочив плани на деякий час, восени він стартував. 10-а, ювілейна зустріч відбулася восени 2021 року. Восени 2023-го його авторка і незмінна модераторка вирішила відновити проєкт, додавши у його назву слово «перезавантаження». За її словами, в часі повномасштабної війни важливо підтримувати не лише фронт, а й тил – у контексті культури, просвіти, психологічної обізнаності. Проєкт є власною некомерційною ініціативою Лєни Шторм. Аудиторії пропонується вільний вхід і водночас – можливість підтримати донатом соціально значимі ініціативи. Так, під час івенту з Юлією Ектовою було зібрано 1600 гривень на автомобіль для 118 бригади ЗСУ.
Читайте також:
• «Тут могили наших дідів, прадідів... Хто захоче віддавати своє?»: як двоє братів з Луцька служать у «Любарті»
• Спартака Субботу назвали «найогиднішою аферою». Розслідування
• У Луцьку запрацює центр для родин військовополонених