У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/news/7o6HVbMCZyqXtv6Tc5W6XgE1RolDhGLKT9Nz3vGk.png)
У кафедральному соборі Луцька відбулася святкова служба на Різдво 25-го грудня. У нижньому храмі святкове богослужіння розпочалося о 7:30, а у верхньому - о 9-й.
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/smAJL1DMLdz4Bp3KSmzXNkhETyKhlXYZVaSJ4olQ.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/pVR5UopeUYKNrsh11D5r02RRuvR2P7CbDF4V6XGj.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/V9ke6xDSgmjpCXsnQwcaSIuO47Jy5YT9GT1gDf8z.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/udlSenjRtkOGFGg39zWIu0XNYRwcUjrMubf2zV9h.jpg)
Цього ранку до храму прийшли сотні вірян, що вирішили відсвяткувати Різдво попри війну, яку веде Росія, і повітряну тривогу, що розпочалася незадовго від початку богослужіння.
Наприкінці різдвяної служби митрополит Луцький і Волинський Михаїл привітав прихожан із Різдвом Христовим.
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/75LxxRYv4hQyEfAxHnOJHjMTtWLFNancYl5bYfsq.jpg)
«Дозвольте привітати з цим радісним святом, яке надихає на життя, на боротьбу за життя. Звичайно, цього року свято має гіркоту та хвилювання за майбутнє України, за втрати у родині; якесь місце буде вільне, тому що хтось помер, хтось загинув.
Але воно є і підбадьоренням сьогодні, бо Господь смертю смерть подолав, дає радість, впевненість в майбутньому, пам'ять про тих, хто помер за нас, даруючи нам життя. Ми повинні бути щасливі, вони на небесах будуть радіти, що це не даремно», - промовив владика Михаїл.
Він зазначив, що при всій міцності його характеру, ледве не зронив сльозу, коли побачив таку велику кількість людей у храмі.
«Якщо ми в своїй голові перемогли старі стереотипи, однозначно переможемо на фронті. Найбільший воїн - не той, що може перемогти когось, а той, що може перемогти себе», - наголосив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Владика повідомив, що волинські паломники перебувають у Константинополі у Вселенського Патріарха. Вони, вітаючи його зі святом, звернулися за благословенням, щоб повністю перейти на весь календар, на що отримали дозвіл.
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/rZBHSouqQGxJzCqtitYgTm6VhZHme16PgrAtAVfn.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/HPR5bSbgsHH1McHdsa7uaGnOMhfNXdNTjPKkmHKF.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/FTJeInmkRI3VezD1U5vMW7CZnU7ekHFUlziX47WA.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/n83Kkj6GzNdGnTLwkCsQv4q0jkXc6PtDMVfZCpi2.jpg)
Після святкового богослужіння владика запропонував разом заколядувати, а продовжили співати колядки на Театральному майдані, щоб знищити нечисту силу, яка там лишається, і звеселити серця хлопців на небесах. Саме там часто проводжають українських Героїв в останню дорогу.
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/bCp5Fw6D6afKzMGaYAEFlevRYwmU4Nos2HttrIOM.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/FTQ9ATc7dkwNQJz0UrReW3qzRnC1XLtmIRTHkCMn.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/yI3zE3JbACQSdAMkKw2NemXJEcy3WtPwmnqRufnP.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/IbdZNMMCEkSRtOUp4ug3OjsvOsr1xnSGH0tucglF.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/RUbGqbGvPZaRF4GMmRWxo1V34WUq5OUDZpbtOD2t.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/gacfI6zjtzy5ZzxSMGTE5zhV1GTUm3Vhkbrctrf7.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/AZjO8gISI9CtlUEKtZ2RiDDYZic9K6w22VUoqfoA.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/iFB2T5l9Fe5EIA1tuJLg9zXEg3iku38ZFkIm2eRY.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/F3rIVHr7QguQfvtRPIV7U9Y4aZ5Mgcqbu6kwYTEu.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/IcHlmXOogs1mlY3Wxt5ISSHZsfORWMTSarYuxw8Y.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/BfjDjS6FQkEF1cGk0t6DZ2CF9V71Qf3sBM0VqIlH.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/y9FzLZQ35e9HaoLJuHxp8i6RyFryZG2pduscu9bS.jpg)
![У Луцьку на перше різдвяне богослужіння 25 грудня прийшли сотні людей. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/JBpZb9K056VqmT7Lb3NgLRnk70MlSseV1sYVppwa.jpg)