У Луцьку оголосять архітектурний конкурс, щоб визначити, як виглядатиме військове кладовище

У Луцьку оголосять архітектурний конкурс, щоб визначити, як виглядатиме військове кладовище

У Луцьку оголосять конкурс на розроблення концепції облаштування сектору військових поховань для гідного вшанування пам’яті загиблих на міському кладовищі у селі Гаразджа.

Про це стало відомо у середу, 15 лютого, на засіданні виконавчого комітету Луцької міськради.

Йдеться про оголошення Всеукраїнського відкритого архітектурного бліц-конкурс на кращу концепцію облаштування сектору військових поховань на міському кладовищі в с. Гаразджа. 

Це робиться для того, щоб гідно вшанувати пам’ять загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Основне завдання конкурсантів - запропонувати облаштування сектору військових поховань з виокремленим входу з архітектурною чи скульптурною композицією; запропонувати місце для загального монументу загиблим воїнам, проходи та виїзди від сектору і ескізи надмогильних скульптур.

Під час проєктуванням необхідно врахувати можливість проведення урочистих заходів на території сектору військових поховань та сполучення його з Алеєю почесних поховань.

Ділянка, площею 1,2 га для проєкту, розташована у північно-західній частині міського кладовища, має проходи та під’їзди.

Зазначається, що заяви можна подавати  у термін з 20 березня по 21 квітня.

Призовий фонд премії складає 180 тисяч гривень: перше місце  - 80 тисяч, друге - 60 тисяч, третє - 40 тисяч гривень.

Як зазначив мер міста Ігор Поліщук, ділянка, відокремлена від діючого кладовища, її довгий час не могли викупити у власників.

«На жаль, місце на Алеї почесних поховань в Гаразджі поступово зменшується. Сьогодні для того, щоб належним чином пошанувати подвиг наших Героїв, ми облаштовуємо військове кладовище», - підкреслив міський голова Луцька.

Читайте також:

Можливо зацікавить