У МОЗ попередили про високу ймовірність спалаху заразної хвороби в Україні

У МОЗ попередили про високу ймовірність спалаху заразної хвороби в Україні

Україні може загрожувати спалах кору. Через карантин під час поширення ковіду люди були ізольовані, відтак, прогнозованого на 2021-2022 роки спалаху не було, але тепер ризики зросли. 

Про це заявив заступник Міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін у колонці для УП. Життя.

За його словами, через війну РФ проти України не всі діти отримали щеплення вчасно, що і стало підставою говорити про потенційну загрозу спалаху кору. 

«Для попередження періодичності великих спалахів необхідно щонайменше 95% щепленого населення від року в рік, тоді як за кілька років до останнього спалаху в Україні та Європі – лише 91% дітей вакцинували у віці одного року. Лише за 12 місяців 2018 року в Україні зареєстрували близько 55 тисяч випадків захворювання та 16 смертей унаслідок цієї хвороби», – наголосив Кузін. 

Головний санлікар наголосив, що, всупереч усталеній думці, кір – не «типова дитяча хвороба». Він завжди має важкий перебіг як у маленьких, так і в дорослих пацієнтів. 

Ліків проти кору не існує, наголосив заступник міністра. Захистити дитину можна лише шляхом вчасної вакцинації. Кузін зауважив, що кір легко передається від людини до людини і є дуже заразним.

У МОЗ почали серйозну підготовку, щоб запобігти спалаху. Особливо це стосується дітей, оскільки з початком навчального року їм доведеться «відсиджуватися» у бомбосховищах під час повітряних тривог. Тож з липня МОЗ розпочало кампанію з вакцинації. Зазначається, що дітей, які пропустили щеплення, в Україні понад 200 тисяч. 

Читайте також:

Можливо зацікавить