У Польщі заявили про готовність передати Україні винищувачі

У Польщі заявили про готовність передати Україні винищувачі

Польський президент Анджей Дуда заявив, що Україні треба передати сучасні винищувачі, щоб допомогти відбити російську агресію. Але через те, що знадобиться час для навчання українських пілотів, вони зараз можуть отримати від Польщі знайомі їм радянські МіГ-29. 

Про це політик заявив в інтерв’ю Sky News.

«Це літаки, якими українські пілоти можуть керувати одразу, тому що на такій техніці вони літають», – сказав він. 

За словами польського президента, винищувачі МіГ-29 можна було відправити в Україну ще раніше.

«Пожертвування цього озброєння Україні забезпечить важливу підтримку, тому що дозволить певною мірою врівноважувати перевагу росіян у повітрі», - сказав він.

На його думку, тільки на цьому зупинятися не потрібно.

«Їм  також у майбутньому знадобляться сучасні літаки, винищувачі. Все, що дозволяє їм мати технологічну перевагу над Збройними силами Росії, зараз цінно», - сказав Дуда.

Читати також:

  •  Польський президент Анджей Дуда закликав посилити військову допомогу Україні та заявив, що протягом «декількох місяців чи тижнів» настане вирішальний момент у війні.
  • Європейський парламент у п'ятницю, 16 лютого, ухвалив резолюцію до річниці вторгнення РФ в Україну, де закликає надавати Україні військову допомогу стільки, скільки потрібно, а також звертається до держав-членів ЄС серйозно подумати про відправку західних винищувачів до України. 

Можливо зацікавить