У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/news/am2ixpaLRT6p7aisYpeGH8Cj2DPY9aXhS7A97MTH.png)
З початком активної фази війни в Україні, до Княгининка та навколишніх сіл переїхало близько двох сотень осіб з Київщини та Донеччини. За словами директора комунального закладу «Центр культури «Княгининок» Вікторії Мельничук, більшість родин приїхало з дітьми, які хочуть розваг. Тому не дивно, що очолюваний нею заклад вже став для малечі справжньою меккою. Сюди вони навідуються щодня на різноманітні майстер-класи. Про це повідомляють на сайті Луцької міськради.
«У нас завжди відбувається багато заходів, а цьогоріч їх кількість зросла в рази. Діти приходять щодня, займаються писанкарством, виготовляють листівки, ляльки-мотанки та обереги, вчать повстанських пісень та грати на музичних інструментах», - сказала Вікторія Мельничук.
Писати писанки місцевих та приїжджих дітей вчить відомий на Волині та за її межами писанкар та майстер народних ремесел Андрій Бондарук. Нинішній майстер-клас чоловік називає особливим, адже власноруч зроблені писанки діти разом з родинами святитимуть на Великдень.
«Не усім дітям вдається гарно розписувати яйце з першого разу, адже писачком працювати важче, ніж писати олівцем чи фломастером. Та й яйце - не папір. Коли дитина напише одну-дві писанки, у неї виходить вдалий малюнок. Орнаменти вибирають різноманітні: від сучасних до символічних, які походять від сивої давнини», - каже писанкар.
За словами Андрія Бондарука, волинські писанки з простішими та стриманішими кольорами, із зображеннями сонця, хреста та хвойного дерева. В давнину яйця розписували одним цибулевим кольором, а з появою барвників, писанка стала кольоровою.
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/YQAKZzgIegIFVVYB72veDgyozBgAexUU7kuSWmGB.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/2KnHOONggTxSJWehOkfpIOSMRSYGzfodiaZkG3Km.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/csZJ1t0jqQdEI9yL1dMEZ0t24sfRVoJbnVSeX8or.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/OpaJgNvltA45I9swHkQQIYWgHZPqZY2Db3xELw5u.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/HEo6cgxZ18riwCu4zGNivVODXeiut1F4QrC51zTT.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/l01KtI9r04IIymKxnXtDf8zTMSNtzTGIzxsUaLnM.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/N04XxzBnbKMp7aBfugsjlW9nXhtp8blHaTYPPcJe.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/xRPVEXUwbPgTb2Zl47gkZkzRaLk0zKc7Q658Ea6p.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/5sDrmUGrRxq670nBASMIAs12hw88OWEs6Ka3gQRj.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/eFQWWikJysCtcA6WyuLwLgqMzup7dDGtJlOO0oVl.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/5nBw6pC8jSPC2DzBwUvOoWvzARTEbWR6af82YmHN.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/SiK8qHoMRlvm0pz0CshgRzPkm5XNpxLCZAvukITt.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/Qb01jRl09Cq4diSbqslpz5wKY0B5EAqqNLu4QMZY.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/dOpjLhEj5zWwY382MtaTimGQwXVKh4EaKNtIhfPH.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/mqvEewWsgQm1swszQgs7lLqvw0zxwKUcsmXrifEh.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/73kEnpgw4o8pR9plqjOaFfFee16phKzfDBwmygUE.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/judrTLE8Rui03xNmkfRxSXEFMmk1CbmlPliuIxv1.jpg)
![У селі під Луцьком дітей-переселенців навчають розписувати писанки](https://vsn.ua/storage/image-icons/CYIB4rDFMaxzK1TEI4v9U5VaFC3TnIei5QVzGCr4.jpg)