У ТЦК Волині пояснили, чому видають повістки чоловікам з інвалідністю

Чоловікам з інвалідністю вручають повістки

У ТЦК та СП Волині повідомили, навіщо вручають повістки громадянам з інвалідністю.

За їхніми словами, повістка, видана ТЦК та СП – це, перш за все, виклик до територіального центру комплектування для уточнення даних про громадянина. Основна мета такої повістки полягає в уточненні військово-облікових даних, тобто у тому, щоб громадянин завітав до ТЦК та СП і оновив інформацію про себе. Про це написали у Ковельському РТЦК та СП.

Якщо громадянин отримав інвалідність після приписки до призовної дільниці, не оновив відомості щодо свого стану здоров'я, або взагалі не став на облік до ТЦК та СП, у такому випадку в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки про його інвалідність знати не можуть.

У правовому полі подібні випадки регламентуються Постановою КМУ №1487 від 30 грудня 2022 року, де і вказано, що у разі зміни персональних даних (наприклад, укладання шлюбу, зміна стану здоров’я, проживання, народження дитини тощо) військовозобов’язані громадяни повинні протягом 7 днів повідомити про це до ТЦК та СП. Крім того, варто пам'ятати, що облік персональних даних ведеться також у міських, сільських радах, ЦНАПах, на підприємствах тощо, де працюють чоловіки, тобто інформацію потрібно подавати й туди.

Навіть після визнання військово-лікарською комісією військовозобов'язаного придатним до військової служби, він не вирушає одразу на фронт. Натомість, якщо громадянин не проходив військову службу раніше, він потрапляє до одного з навчальних центрів для отримання необхідних знань та навичок. Якщо ж досвід служби є, то громадянин має змогу проходити навчання та бойове злагодження безпосередньо у військовій частині, яка зацікавлена у такому фахівці.

Читайте також:

Можливо зацікавить